Loading the content... Loading depends on your connection speed!

Masz pytania? Zadzwoń: +48 503 305 561
Koszyk - 0.00 
couponslay

Jak sobie poradzić ze zdradą?

Jak sobie poradzić ze zdradą?…
Jesteście kilka, a może kilkanaście lat po ślubie. Zbudowaliście, jak Ci się wydawało, solidne podstawy dobrej relacji, macie za sobą wiele dobrych wspomnień, zwariowanych przygód, trudnych chwil, które zbliżyły Was do siebie. Ostatnio Twoja uwaga była zwrócona gdzieś indziej, skupiłaś się dość mocno na wychowaniu dzieci, zmieniłaś pracę, a nade wszystko czujesz, że ogrom obowiązków Cię przytłoczył. Od pewnego czasu docierała do Ciebie myśl, że między Wami jest coś nie tak. Oddaliliście się od siebie, nie ma wspólnych rozmów do późna, chwil czułości, a Twój mąż stał się jakby bardziej samodzielny i jednocześnie bardzo, bardzo zajęty…

Jesteś już po serii trudnych rozmów. Czujesz się jak śledczy, który odkrywa coraz to nowe fakty dotyczące życia Twojego współmałżonka. To, czego się dowiedziałaś wzbudziło w Tobie ogromne emocje, na które jeszcze do końca sobie nie pozwalasz. Czujesz się jak po przejściu tornado. Jeszcze parę tygodni wcześniej żyłaś w innym świecie, a teraz to, co było oczywiste, już takie nie jest. Nie został kamień na kamieniu. Nie umiesz się w tym odnaleźć, nie wiesz na czym masz się oprzeć. Nie wiesz jak żyć… Zostałaś zdradzona.

Na początek, bez względu na to, jak to się stało, jakie były okoliczności zdrady, nie wolno Ci uwierzyć, że to Twoja wina. Chcę, żebyś pamiętała, że:

 • to ON podjął decyzję o nieuczciwym zachowaniu,
 • to ON przekroczył granice i naruszył normy, a nie Ty,
 • to ON cię zranił i skrzywdził.

Masz_prawo

Relacja, która Was łączyła została poważnie naruszona, nadwyrężona, a nawet może Ci się wydawać, że doszczętnie zniszczona. Bardzo ważnym elementem było zaufanie, czyli wiara w to, że partner jest prawdomówny, dba o Ciebie, jesteś dla niego ważna, jego wybory są dla Ciebie korzystne. Okazało się to nieprawdą. Pociąga to za sobą lawinę emocji, których żadna z nas nie chciałaby odczuwać.

Wyjaśnienie podstawowych faktów jest już za Tobą. Być może jeszcze nie możesz w to uwierzyć, a może już kilka miesięcy próbujesz żyć w tej okropnej rzeczywistości, po zdradzie. Właściwie nie wiesz, jak masz postępować. Nie podjęłaś jeszcze ostatecznej decyzji, co do losów Waszego związku. Nie umiesz się w tym wszystkim odnaleźć. Czujesz, że siedzisz na bombie, której mechanizm zapłonowy został uruchomiony. Nie wiesz kiedy wybuchnie, ale być może stanie się to niebawem… Tak czujesz. To Twoje emocje.

Jak sobie poradzić ze zdradą?

Twoje zadanie na teraz, to odzyskanie równowagi emocjonalnej.

Tutaj nie ma łatwej drogi. To, co robiłaś do tej pory, czyli próby zaprzeczania, że zostałaś zraniona, ucieczki od bólu, od pękniętej rzeczywistości, nie przyniosą niczego dobrego. Prowadzą tak naprawdę do depresji i do ryzykownych zachowań, które będą dawały chwilowe znieczulenie. Droga rozwoju i uzdrowienia prowadzi przez konfrontację z tym, co odczuwa Twoje serce. Wiem, to boli. Ból jednak z czasem maleje, potem pojawia się spokój, pogodzenie z samą sobą i siły do wzięcia odpowiedzialności za samą siebie.

cytaty

Co czujesz? Jak sobie poradzić ze zdradą?

 

 • Smutek, przygnębienie i rozczarowanie z powodu przekreślenia wspólnych planów, nadziei. Wydawało Ci się, że macie tak wiele wspólnego, otworzyłaś przed nim swoje serce. Niestety, okazało się, że to w co wierzysz, nie ma potwierdzenia w rzeczywistości. Partner udawał, stwarzał pozory, kłamał. Masz prawo czuć się oszukana i wykorzystana.
 • Gniew, złość, wściekłość, nienawiść to uczucia, które być może podsuwają Ci pomysły jak się zemścić, jak odpłacić za krzywdę, która stała się Twoim udziałem. Nie podejmuj takich działań, nie warto. To nie przyniesie Ci ulgi, raczej powiększy Twój problem. Bądź w kontakcie z tym, co czujesz, ale nie przyjmuj postawy ofiary. Przyjdzie czas na takie działanie, które będzie Cię budować, a nie niszczyć.
 • Niepokój, lęk, strach wynikają z tego, że to, co było do tej pory dla Ciebie ważne, na czym opierałaś swoje poczucie bezpieczeństwa, być może jest już stracone. Boisz się samotności, konieczności wzięcia się za rozwiązywanie problemów, wobec których do tej pory miałaś wsparcie partnera. Masz wrażenie, że odtąd rozpoczyna się etap, kiedy pozostaniesz nieszczęśliwa i odrzucona, nikomu nie będziesz już w stanie zaufać.
 • Na skutek zdrady zaczęłaś być podejrzliwa. Nie wiń za to siebie. Mąż był najbliższą dla Ciebie osobą, dzieliłaś się myślami, planami, pragnieniami. Znał Twoje dylematy i Twoją słabość. Byłaś wobec niego bezbronna i jednocześnie przyjmowałaś go takim, jaki jest, wspierałaś, dawałaś siebie. Straciłaś zaufanie i to nic dziwnego, że przyglądasz się innym ludziom wokół Ciebie zastanawiając się, czy oni mają rzeczywiście dobre zamiary wobec Ciebie, czy możesz naprawdę na nich liczyć. To normalne. Nie pozwól jednak, żeby podejrzliwość spowodowała, że zupełnie zamykasz się w sobie, wycofujesz z relacji. Kiedy to uczucie Cię przytłacza, porozmawiaj o tym z zaufanym przyjacielem, przyjrzyj się, czy Twoje odczucia są obiektywne.
 • Twoja samoocena spadła, czujesz się bezwartościowa. Myślisz, że skoro doszło do zdrady, to znaczy, że nie jesteś wystarczająco atrakcyjna, pracowita, nie umiesz pielęgnować bliskości, nie jesteś inteligentna na tyle, by być partnerką do interesujących rozmów. A jeśli chodzi o seks? Wydaje Ci się to jednoznaczne, że Twoja atrakcyjność seksualna jest poniżej średniej, skoro zostałaś zdradzona. Bardzo Cię to boli. Miałabyś ochotę przekonać się, że jednak możesz kogoś zauroczyć. Wewnętrzny ból i niepokój powodują, że nachodzi Cię ochota na szybkie nawiązanie jakiejś relacji, być może nawet bez zobowiązań, żeby choć trochę doświadczyć ulgi. Nie rób tego! Po pierwsze, nie podjęłaś jeszcze decyzji, co do losów Waszego związku. Chcesz się tak samo zachowywać jak Twój mąż? Czy to pomoże Ci odzyskać dobre samopoczucie? Myślę, że wiele da się zrobić, żeby odbudować Waszą relację. Zależy to zarówno od Twojej postawy, jak i tego, w jaki sposób do pracy zabierze się Twój mąż. Teraz jest pora na odzyskanie równowagi, rozejrzenie się po zgliszczach i zobaczenie światełka w tunelu. Daj sobie czas. Kilka tygodni to absolutne minimum.

 

Masz prawo czuć to wszystko, co czujesz. Być może trudno Ci uwierzyć, ale ta sytuacja to szansa dla Ciebie. Kiedy weźmiesz odpowiedzialność za to, co dzieje się Tobie, będziesz mogła skuteczniej kierować własnym życiem. Nigdy w przyszłości nie będziesz doświadczać aż takiego silnego dyskomfortu. Nauczysz się odczytywać informacje, które niosą ze sobą niechciane uczucia. Smutek i przygnębienie wskazują na problemy z realizacją celów. Złość i gniew informują, że dzieje się coś, czego nie chcemy i dodają energii, aby podjąć działanie. Lęk i niepokój wprowadzają nas w stan podwyższonej gotowości by poradzić sobie z zaistniałymi problemami.

Winston_Jeśli

Jeśli chcesz zacząć pracę nad poprawą stanu emocjonalnego, odpowiedz na pytania:

 • Co tak naprawdę się stało?
 • Co czuję, myśląc o sytuacji, w której się znalazłam?
 • Co czuję w stosunku do współmałżonka?
 • Co myślę o sobie?
 • Czy chcę widzieć siebie jako ofiarę?
 • Jaka jest moja część odpowiedzialności za to, co się stało?
 • Jaką część mogę i chcę wziąć na siebie?

To czas przejęcia odpowiedzialności nad swoim życiem i nad tym, co Ci się przydarzyło. Jesteś dojrzałą osobą, która już nie raz dawała wyraz swoje wewnętrznej sile, kreatywności, mądrości. Patrzysz na siebie realnie. Znasz swoje zalety, ale i wady. Pracujesz nad sobą. To ważny etap Twojego rozwoju i wbrew temu co czujesz, może również przyczynić się do Twojego wzrostu.

Dasz radę przez to przejść.

Jak mawiał Winston Churchill – „Jeśli przechodzisz przez piekło, nie zatrzymuj się!”

Jeśli czujesz, że te podpowiedzi są dla Ciebie wartościowe, napisz do mnie – [email protected]

Jeśli chcesz poczytać, co robić z trudnymi emocjami – TUTAJ.

Co jest podstawową umiejętnością budowy związku? CZYTAM

Mobile version: Enabled

LOGO_LW_CZARNEPrzypuszczam, że masz dość ciągłego starania się o poprawę relacji?
Być może oczekujesz już tylko tego, by mąż/partner zaangażował się
po prostu w pomoc w obowiązkach domowych, odprowadzaniu dzieci, odrabianiu lekcji i … ? Masz dość ciągłych próśb, powtarzania tego, co trzeba zrobić. Ciągłe odwracanie się głowy Twojego męża w stronę ekranu komputera wyprowadza Cię z równowagi i masz ochotę powiedzieć BASTA. Jesteś zmęczona, zła i czujesz, że przekroczyłaś już granicę swojej wytrzymałości….

Dobrze trafiłaś! Pokażę Ci jak z tego wyjść, żeby poczuć znów radość, pokój serca i cieszyć się życiem. Pomogę Ci dbać relację i pomóc Ci rozwiązywać pojawiające się problemy.
Otrzymasz pomysły dt budowania szczęśliwego związku, które wysyłam co jakiś czas (nie zasypię Cię bezwartościowymi mailami) oraz

Kalendarz miłości – uniwersalne narzędzie
do budowania nawyków. Czytasz, działasz i cieszysz się efektami!
Jest ekscytująco, ciepło i znów widzisz podziw w oczach współmałżonka.

Powered by WordPress Popup