Loading the content... Loading depends on your connection speed!

Masz pytania? Zadzwoń: +48 503 305 561
Koszyk - 0.00 
couponslay

Zapach ukochanego i jego terapeutyczna moc

Tabletki na uspokojenie, joga, medytacje, waleriana? Czy tylko to pomoże Ci poradzić sobie z niepokojem, który dopada Cię poza domem?

Tutaj Cię zaskoczę! 

Jest sposób, o którym prawdopodobnie nie miałaś zupełnie pojęcia. Wszystko za sprawą niesamowitego eksperymentu.

Ktoś wpadł na pomysł, by sprawdzić, jak zapach ukochanego działa na jego partnerkę!

W eksperymencie brało udział 96 par. Każdy z mężczyzn otrzymał czystą, bawełnianą koszulkę, którą miał mieć na sobie przez 24 godziny. Koszulka wchłaniała naturalny zapach męskiej skóry. Panowie nie mogli ani użyć dezodorantu, ani perfumowanego żelu pod prysznic. Jednym słowem zero obcych zapachów, włączając to również dym z papierosów, czy pokarmy, które potencjalnie mogły zmienić zapach ciała.

Każda z pań natomiast miała rozwiązać trudne zadanie matematyczne. Tak trudne, że u każdej z nich wzrósł poziom kortyzolu – hormonu stresu. Wcześniej, przed rozwiązaniem zadania, ale również po, każda z nich otrzymała do powąchania jedną z dwóch koszulek – tą noszoną przez swojego partnera lub inną, noszoną przez kogoś zupełnie innego. morning-1850893_1920Okazało się, że te panie, które wdychały zapach ukochanego, odczuwały mniejszy stres zarówno przed eksperymentem jak i po. A jeśli miały świadomość, że to właśnie TEN zapach, to uspokajające efekty były jeszcze większe. Zapach obcego mężczyzny nie obniżał poziomu kortyzolu niestety, a zapach ukochanego owszem tak.

Podobno zjawisko to ma związek z ewolucją.

Zapach obcego mężczyzny zwiastował zwykle niebezpieczeństwo, ale zapach ukochanego uspokaja i relaksuje.

Efekty te możemy zaobserwować nadal. Dzieje się to bez udziału naszej świadomości.

Intuicyjnie niektóre kobiety zakładają koszulkę partnera lub śpią po jego stronie łóżka, kiedy jest daleko. Zapach ukochanego to narzędzie, które pomaga nam zmniejszyć poziom stresu. Zatem, jeśli chcesz się zrelaksować, a nie możesz się wtulić w ciało męża, to możesz zabrać ze sobą jakąś część jego ubrania (niekoniecznie brudne skarpetki 😉) i skorzystaj z dobrodziejstw zapachu ukochanego do woli.

Być może już wykorzystujesz ten sposób?

A nawiasem mówiąc – mężczyźni mają jakoś podobnie?

Jeśli chcesz więcej – Mobile version: Enabled

LOGO_LW_CZARNEPrzypuszczam, że masz dość ciągłego starania się o poprawę relacji?
Być może oczekujesz już tylko tego, by mąż/partner zaangażował się
po prostu w pomoc w obowiązkach domowych, odprowadzaniu dzieci, odrabianiu lekcji i … ? Masz dość ciągłych próśb, powtarzania tego, co trzeba zrobić. Ciągłe odwracanie się głowy Twojego męża w stronę ekranu komputera wyprowadza Cię z równowagi i masz ochotę powiedzieć BASTA. Jesteś zmęczona, zła i czujesz, że przekroczyłaś już granicę swojej wytrzymałości….

Dobrze trafiłaś! Pokażę Ci jak z tego wyjść, żeby poczuć znów radość, pokój serca i cieszyć się życiem. Pomogę Ci dbać relację i pomóc Ci rozwiązywać pojawiające się problemy.
Otrzymasz pomysły dt budowania szczęśliwego związku, które wysyłam co jakiś czas (nie zasypię Cię bezwartościowymi mailami) oraz

Kalendarz miłości – uniwersalne narzędzie
do budowania nawyków. Czytasz, działasz i cieszysz się efektami!
Jest ekscytująco, ciepło i znów widzisz podziw w oczach współmałżonka.

Powered by WordPress Popup