Loading the content... Loading depends on your connection speed!

Masz pytania? Zadzwoń: +48 503 305 561
Koszyk - 0.00 
couponslay

Ty i ZMIANA!

Chciałabyś mieć więcej radości z tego, że budujesz związek z swoim  mężem. Być może dopada Cię czasem złość, smutek, albo pustka myślisz sobie, że nie bardzo wiesz co z tym zrobić? Nie wiesz co zmienić, jaki nakreślić plan zmiany, a tak naprawdę zastanawiasz się jak to zrobić?

ZMIANA

zmiana jest możliwa

Pierwszym krokiem jest wiara w to, że zmiana jest możliwa. Niektórzy nie wyobrażają sobie, że w zasięgu ich możliwości leży inny świat, inna rzeczywistość. Wystarczy zacząć o tym konstruktywnie myśleć. Potrzeba tylko czasu (a ten i tak upłynie) i podjęcia działania.

Nie wiesz jeszcze jak, nie wiesz co zrobić, ale wierzysz, że jesteś w stanie tego dokonać! Cieszę się, że tak myślisz. To dobrze rokuje na przyszłość. To dobry wstęp do tego, co będzie potem.

jesteś w stanie to zrobić
Zanim zadasz sobie pytanie dlaczego tak naprawdę chcesz zmiany, po co jest ci ona potrzebna i jak bardzo się obawiasz tego, co się stanie, usiądź i pomyśl jak będzie wyglądało Twoje życie, kiedy to zrobisz. Wyobraź sobie swoje życie wtedy, gdy dobrze się porozumiewasz, czujesz wewnętrzny spokój, uśmiech często pojawia się na Twojej twarzy, a w sercu masz poczucie, że zrobiłaś kawał dobrej roboty, nauczyłaś się wiele i teraz jesteś w zupełnie innym miejscu niż dotychczas. Poświęć na to minimum pół godziny… (tu przerwij czytanie)

Na czym polega ta zmiana? Jak się teraz czujesz? Kim jesteś?

Twoje życie po zmianie

Jeśli zrobiłaś to, o co cię poprosiłam, to cel masz przed oczami. Już nawet poczułaś, że masz to, o czym marzysz. Wiesz, że warto, bo w Twoim sercu pojawiła się radość. Twoja sylwetka się wyprostowała, masz uśmiech na twarzy, oddychasz swobodniej. Już byłaś w tej nowej rzeczywistości, jest ona w zasięgu Twoich rąk, serca i umysłu! Jak to wpłynie na Twój apetyt na seks możesz poczytać TUTAJ.

usuń to, co Cię blokuje

Najtrudniejsze to pokonanie barier, które choć niewidzialne, uniemożliwiają osiągnięcie celu – podjęcie zmiany. Warto przyjrzeć się im, aby nie zatrzymały Cię, nie odebrały nadziei, która pojawiła się w Tobie i determinacji, by zrobić krok na przód.

zatroszcz się o swoje potrzeby

obawa przed przyznaniem się do porażki

Podjęcie decyzji o zmianie, to jednocześnie przyznanie, że ta zmiana jest konieczna. Jednym słowem uznanie, że coś jest nie tak, być może nie radzę sobie, albo poniosłam klęskę. To skrajne negatywne postrzeganie rzeczywistości. Czy ktoś, kto realizuje jakiś projekt, jeśli napotka na trudności i będzie się sam z nimi męczył, zamiast poszukać możliwości rozwiązania, postępuje mądrze? A może traci niepotrzebnie czas i siły? Pomyśl, czy Ty przypadkiem nie postępujesz podobnie.

ucieczka przed tym, co boli

A może boisz się, że zmiana będzie wymagała otwarcia się na to, co bardzo bolało w przeszłości? Najbardziej boli to, co nieuświadomione, to przed czym się ucieka. Jeśli odważysz się spojrzeć na to, co boli, tak wprost, okaże się, że przestaniesz się tego bać, doświadczysz gniewu, złości i poczujesz siłę, a ból zniknie. Staniesz się osobą, która jest sprawczą, zaradną i bierze życie w swoje ręce.

odwlekanie, pojawianie się innych ważnych spraw

Przyznaj, że wiele razy myślałaś sobie, że warto byłoby coś zrobić, ale nagle pojawiło się tyle innych ważniejszych spraw, problemów do rozwiązania. Mówiłaś sobie – „jak tylko to załatwię, jak będę miała więcej czasu, nie mam teraz głowy”… I co? W końcu nadeszła ta odpowiednia chwila. w której byłoby jasne, że teraz kolej na … Prawda, że tak się nie stało? I nie nadejdzie. Myślę, że pora przestać myśleć w ten sposób.

niskie poczucie własnej wartości

Być może myślisz sobie – „już taka jestem, nie stać mnie na nic innego, trzeba się cieszyć z tego, co się ma”? Spychasz własne potrzeby, nie zaspokajasz ich, bo uważasz, że jesteś niewiele warta, nie masz prawa myśleć, że czegoś potrzebujesz? Nie możesz pozwolić na to, by żyć w sytuacji przeciążenia! Poczucie, że dźwigasz za dużo i poświęcasz się dla innych, w końcu spowoduje Twoje wyczerpanie, zgorzknienie, a nie zrekompensuje Ci tego, że nie cenisz siebie. Można pogodzić troskę o innych z zaspokojeniem własnych potrzeb. Wystarczy racjonalnie do tego podejść i znaleźć równowagę między jednym, a drugim! Nikt Cię tego nie uczył? Nie szkodzi. Teraz sama bierzesz odpowiedzialność za to w jaki sposób żyjesz. Szukaj inspiracji i pomocy. O autoafirmacji poczytaj TUTAJ.

USUŃ TO, CO

Poczucie humoru oraz dystans

To jeden bardzo pomocnych i pozytywnych mechanizmów obronnych. Pomaga spojrzeć na rzeczywistość, zobaczyć ją jaka jest naprawdę, ale się nie przestraszyć. „No cóż, do tej pory było tak… (groteskowo, śmiesznie, absurdalnie), ale to pewien etap i szansa na zmianę”. Może poczułaś, że do tej pory szłaś ze schyloną głową, widziałaś tylko czubki swoich butów i kawałek drogi przed Tobą. Odtąd zobaczysz cel, szmat drogi przed Tobą, ale i wszystko to, co przy okazji możesz doświadczyć, poznać, zobaczyć. W oczach innych życzliwych ludzi zobaczysz swoją wartość i możliwości. Skorzystaj z Tego! Największa i najbardziej wartościowa inwestycja to inwestycja we własny rozwój.

Kobieta, która cieszy się sobą, zaspokajająca swoje potrzeby, zadbana i pewna siebie jest darem dla innych. Jest też w stanie budować szczęśliwszy związek, być lepszą żoną i matką. Więcej jest w stanie od siebie dać. I zmienia świat wokół siebie.

 

Co zrobisz dzisiaj? A co jutro?

Tutaj jest propozycja dla Ciebie. Podejmij działanie!

Mobile version: Enabled

LOGO_LW_CZARNEPrzypuszczam, że masz dość ciągłego starania się o poprawę relacji?
Być może oczekujesz już tylko tego, by mąż/partner zaangażował się
po prostu w pomoc w obowiązkach domowych, odprowadzaniu dzieci, odrabianiu lekcji i … ? Masz dość ciągłych próśb, powtarzania tego, co trzeba zrobić. Ciągłe odwracanie się głowy Twojego męża w stronę ekranu komputera wyprowadza Cię z równowagi i masz ochotę powiedzieć BASTA. Jesteś zmęczona, zła i czujesz, że przekroczyłaś już granicę swojej wytrzymałości….

Dobrze trafiłaś! Pokażę Ci jak z tego wyjść, żeby poczuć znów radość, pokój serca i cieszyć się życiem. Pomogę Ci dbać relację i pomóc Ci rozwiązywać pojawiające się problemy.
Otrzymasz pomysły dt budowania szczęśliwego związku, które wysyłam co jakiś czas (nie zasypię Cię bezwartościowymi mailami) oraz

Kalendarz miłości – uniwersalne narzędzie
do budowania nawyków. Czytasz, działasz i cieszysz się efektami!
Jest ekscytująco, ciepło i znów widzisz podziw w oczach współmałżonka.

Powered by WordPress Popup