Loading the content... Loading depends on your connection speed!

Masz pytania? Zadzwoń: +48 503 305 561
Koszyk - 0.00 
couponslay

To niszczy związek! Poznaj 3 zasadnicze błędy

Być może nie zdajesz sobie sprawy, że twoje zachowanie nie działa na korzyść związku. A może jest wprost przeciwnie… Być może ono niszczy związek ? Zastanawiasz się co robisz nie tak? A jeśli nie zdajesz sobie sprawy, że jest coś ważnego, o co nie dbasz? Coś oczywistego, co pomijane w wyniku skierowania swojej uwagi i działania w innym kierunku, niszczy związek?

Poniżej znajdziesz trzy zasadnicze błędy, coś co niszczy związek. Jeśli odnajdziesz tutaj swój sposób myślenia lub postępowania, nie kontynuuj tego. Nie możesz zostawić tego tak, jak jest, bo to może zagrozić Waszej relacji.

 

  1. Uważasz, że szczególne zaangażowanie w budowanie związku na co dzień jest zarezerwowane tylko dla par z krótkim stażem. Wystarczy ekstra wyjście raz na jakiś czas.

Masz przekonanie, że wspólny cel jakim jest wychowanie dzieci, dbałość o dom i sprawy codzienne, wywiązywanie się z zobowiązań i terminów to wystarczające wymagania. Zajmuje Ci to czas od rana do wieczora i nie starcza czasu już na nic innego.

Te zadania i obowiązki to tak naprawdę coś, co rozładowuje nie tylko energię każdego z was z osobna, ale również nadwyręża zasoby waszego związku. Nie wystarczą specjalne randki raz na jakiś czas, kiedy brakuje między wami drobnych, serdecznych gestów. Rozumiem, że w pracy przyzwyczajona jesteś do tego, by podchodzić zadaniowo do tego, co masz do zrobienia.

Niestety taka postawa nie wpływa dobrze na relacje. Bez ciepła, życzliwości i autentycznego zainteresowania nie dacie rady dbać o bliskość. Randki raz na jakiś czas, wspólne wyjścia choćby nie wiem jak bardzo romantyczne niewiele zmienią, choć przez chwilę poczujesz, że poziom uczuć w związku nieco się podniósł.

Czujesz się narastający dystans. Zakładasz, że wiesz co słychać u współmałżonka, czym się cieszy, czym martwi, a tak naprawdę coraz częściej czujesz, że… nie macie o czym rozmawiać. Brakuje punktu zaczepienia. To niszczy związek.

 

  1. Traktujesz zalety, umiejętności i zaangażowanie we wspólne życie partnera jako coś oczywistego.

Kiedy się poznawaliście otwierałaś oczy ze zdumienia, że partner tyle potrafi. Byłaś nim zafascynowana, chwaliłaś każde dobre zachowanie, wyjście Ci naprzeciw. Podziwiałaś jego/jej talenty.

Potem przyszedł czas na… przyzwyczajenie. Wiesz już, co potrafi. Mówiłaś o tym wiele razy. Przecież o tym wie, że ty to doceniasz. Po co mu o tym mówić…
Przynosi zakupy, a może zaprowadza czasem dziecko do przedszkola, umył ci samochód? I co z tego? Przecież ty robisz o wiele więcej. Mógłby się bardziej postarać…

Właściwie to mówisz dopiero wtedy, kiedy zauważasz, że nie zrobił tego, co robił zawsze. Albo mógłby zrobić to lepiej. Być może to, co robił do tej pory, to o wiele za mało, bo i tak padasz na twarz…

Jaki jest efekt takiego podejścia? Wzajemne pretensje, narastająca niechęć, a nawet wrogość.

Co niszczy związek

       Zapisz się na webinar – TUTAJ!

 

  1. Trudne emocje zamiatane są pod dywan, a konflikty kończą się cichymi dniami, co niszczy związek.

Masz takie przekonanie, że konflikty są szkodliwe dla związku. Unikasz mówienia o trudnych sprawach, póki możesz. Dusisz złość, nie mówisz o tym, czego potrzebujesz. Wydaje Ci się to lepsze od podejmowania ryzyka rozmowy o tym, co boli.

Z romantycznych filmów podświadomie wysnułaś wniosek, że udany związek to nieustanna sielanka. Jeśli twoje emocje nie pasują do tego obrazu, wycinasz to jak niepotrzebne kadry. Oczywiście psychika oszukać się nie da. Narasta w tobie frustracja, a współmałżonek czuje, że coś jest nie tak. Bliskości nie da się tak budować.

Konsekwencją takiego postępowania są niekontrolowane wybuchy. Drobne sytuacje przynoszą eskalację emocji. One są nieadekwatne do tego, co się w danym momencie stało. Trudno je wyjaśnić, trudno rozplątać na raz nagromadzone niewyjaśnione sprawy i pretensje. Ta sytuacja niszczy związek.

Oboje czujecie się bezradni, niezrozumiani i zaskoczeni tym, co się stało. Nie czujesz zaufania, bo nie wiesz czego się możesz spodziewać. Wydawało ci się, że wszystko jest ok, a tu taka reakcja…

Nie pozwól na to, by nieświadomość niszczyła związek, który budowaliście od dawna. Zapraszam Cię na webinar, który odbędzie się 17.07.2018 o 11.00.

 

Jeśli chcesz poznać sposoby, dzięki którym będziesz wzmacniać relację, dbać wzajemne zafascynowanie, budować szczęśliwą przyszłość waszego małżeństwa, to koniecznie zapisz się na to szkolenie. Nie może Cię na nim zabraknąć!
17.07.2018 Webinar – 7 sposobów na miłość
Zapraszam! 
Zapisz się TUTAJ!

Mobile version: Enabled

LOGO_LW_CZARNEPrzypuszczam, że masz dość ciągłego starania się o poprawę relacji?
Być może oczekujesz już tylko tego, by mąż/partner zaangażował się
po prostu w pomoc w obowiązkach domowych, odprowadzaniu dzieci, odrabianiu lekcji i … ? Masz dość ciągłych próśb, powtarzania tego, co trzeba zrobić. Ciągłe odwracanie się głowy Twojego męża w stronę ekranu komputera wyprowadza Cię z równowagi i masz ochotę powiedzieć BASTA. Jesteś zmęczona, zła i czujesz, że przekroczyłaś już granicę swojej wytrzymałości….

Dobrze trafiłaś! Pokażę Ci jak z tego wyjść, żeby poczuć znów radość, pokój serca i cieszyć się życiem. Pomogę Ci dbać relację i pomóc Ci rozwiązywać pojawiające się problemy.
Otrzymasz pomysły dt budowania szczęśliwego związku, które wysyłam co jakiś czas (nie zasypię Cię bezwartościowymi mailami) oraz

Kalendarz miłości – uniwersalne narzędzie
do budowania nawyków. Czytasz, działasz i cieszysz się efektami!
Jest ekscytująco, ciepło i znów widzisz podziw w oczach współmałżonka.

Powered by WordPress Popup