Loading the content... Loading depends on your connection speed!

Masz pytania? Zadzwoń: +48 503 305 561
Koszyk - 0.00 
couponslay

Skąd brać motywację do pracy nad związkiem?

 

 

Próbowałaś już różnych sposobów, wykorzystałaś kilka rad, ale…, skąd masz mieć tyle motywacji? Kiedy jesteś miła, uśmiechnięta, nie masz żadnych oczekiwań, to jest jakoś lepiej. Przecież tak nie da rady na dłuższą metę. Po chwili poprawy sytuacja wraca do normy. Nie ten sposób, nie o to chodzi… Być może nie masz już sił, aby podejmować kolejne działania. Nie masz ochoty na następny zryw. Skąd brać motywację do pracy nad związkiem?

Czasem w małżeństwie rzeczywiście źle się dzieje. Przypuszczam, że obserwowałaś wiele kobiet, które w pewnym momencie opuszczały ręce, bo pracowały nad związkiem, korzystając z różnych rad i pomysłów, robiły różne rzeczy, podejmowały inicjatywę, ale w końcu czują, że brakuje im sił już. Tak naprawdę przestają już wierzyć w możliwość zmiany. One już nie wiedzą, co zrobić, aby zmiana związku była możliwa. Jak sobie z tym poradzić?

 

  1. Skąd brać motywację? – Uwierz, że zmiana na lepsze jest możliwa.

 

Pierwszym elementem jest zbudowanie w sobie przekonania w to, że zmiana jest możliwa.
Na czym taka myśl ma się opierać? Przede wszystkim na tym, że wybrałaś sobie takiego męża/partnera, z którym na początku rzeczywiście doświadczyłaś satysfakcjonującej relacji. To był etap zakochania, moment fascynacji sobą nawzajem, swoimi zaletami, umiejętnościami. Byliście obydwoje szczęśliwi w związku, co daje podstawy do wiary, że szczęście w waszym związku może zagościć ponownie.
Na pewno również obserwowałaś swojego “kandydata na męża”, jak funkcjonował w swoim domu rodzinnym. Widziałaś, że budował bliskie relacje, miał przyjaciół i bliskich znajomych. To znaczy, że jest osobą, która potrafi budować relacje.

Jeśli miałabyś myśleć o osobie, która rzeczywiście może mieć duże trudności w budowaniu relacji, to przede wszystkim trzeba by było się zastanowić czy nie ma ona problemu uzależnienia (m.in. alkohol, pornografia), czy stosowania przemocy. Obie sprawy są bardzo poważne i jeśli się pojawiają to jest to powód, by sięgnąć po szersze rozwiązania, niż tylko praca nad relacją. Gdyby twój partner cierpiał na jakąś chorobą psychiczną, co może wpływać na sposób jego funkcjonowania, to dla tych trzech przypadków (uzależnienie, przemoc i choroba psychiczna) sięgamy po inne rozwiązania niż praca nad relacją. Będzie ona tak naprawdę skuteczna, jeśli główny problem zostanie wyeliminowany.

Jeśli te problemy absolutnie Cię nie dotyczą, a myślę, że nie, to masz wszelkie podstawy do tego, żeby wierzyć, że budowanie satysfakcjonującej relacji z tą drugą osobą jest możliwe.

 

  1. Skąd brać motywację? – Ty sama masz ogromny wpływ na zmianę sytuacji w twoim małżeństwie.

Kolejne przekonanie, które może Ci pomóc, dotyczy tego, że ty sama masz wpływ na zmianę. Masz wpływ, bo zachowując się w taki a nie inny sposób oddziałujesz na drugą osobę. Jeśli do tej pory zachowywałaś się jakiś określony sposób (np. miałaś agresywny styl wypowiedzi), to generował on podobne zachowanie w odpowiedzi. Jeśli nic nie zmienisz, to tylko sytuacje się powtarzają. Schematy często są takie same. Jeśli zmienisz coś w swoim postępowaniu, w swoich komunikatach, to odpowiedź również będzie inna z drugiej strony. Twoja zmiana zachowania generuje zmianę u partnera, czy u męża i to powoduje już zupełnie inne konsekwencje w biegu zdarzeń. Właśnie o ten zupełnie inny bieg zdarzeń, taki prowadzący do szczęścia, do satysfakcji Tobie właśnie chodzi.

 

  1. Skąd brać motywację? – Jeśli chcesz być szczęśliwa, weź ster zdarzeń w swoje ręce.

 

Skąd brać motywację do pracy nad związkiem jeszcze? Jeśli coś może motywować cię jeszcze, to pewnie to, że chcesz być szczęśliwa. Jest to bardzo konkretny powód, dlaczego masz podejmować zmiany. Możesz kierować swoim życiem. Twoje życie jest w twoich rękach i od twoich działań i postanowień zależy to jak będzie. Zatem, co dzieła!

 

  1. Skąd brać motywację? – Być może kryzys, którego doświadczacie, to trudność w przejściu z jednego poziomu rozwoju relacji na inny.

 

Być może utknęliście gdzieś na jakimś etapie budowania waszej relacji. Być może pojawienie się dziecka spowodowało pewien dyskomfort. Okazało się, że nie macie już dla siebie tyle czasu jak kiedyś, a nowe sposoby budowania relacji nie funkcjonują. Nowe rozwiązania i umiejętności nie pojawiają się automatycznie i trzeba włożyć pewien wysiłek, żeby nauczyć się na budować relacje, kiedy jest na to mało czasu. Być może powodem kryzysu takim bezpośrednim był twój powrót do pracy i pewnie oczekiwania w stosunku do drugiej osoby. Sam etap zakochania w pewnym momencie się kończy. Emocje opadają. Coś do tej pory “działo się samo” pod wpływem przyjemnych emocji.  A teraz już się nie dzieje niestety. Być może pojawia się czas budowanie nowego wzorca? Etap ustalania tego, jak ma funkcjonować wasze życie? Pojawiają się konflikty i nie bardzo potraficie je rozwiązywać. Nie jesteście gotowi na kompromis? Warto się temu przyjrzeć.

 

  1. Skąd brać motywację? – Myślę, że twój mąż/partner czuje się samotny i odrzucony, być może czuje, że się nie sprawdził, choć prawdopodobnie absolutnie nie chciałby się do tego przyznać, nawet przed samym sobą.

 

Przyjrzyj się swojemu mężowi, który być może, jak na niego tak troszkę z dystansu popatrzysz, czuje się bardzo samotny. Przypuszczam, że jest człowiekiem niespełnionym. Takim, który nie potrafił odpowiedzieć na twoje oczekiwania. Chciał być twoim wymarzonym mężczyzną, ale okazało się, że nie dał rady i wycofał się. Być może na swój sposób podejmował różne działania, które miałyby zmienić waszą trudną sytuację, ale one nie przyniosły oczekiwanego efektu i teraz jest jak jest. Aby poradzić sobie z emocjami zaangażował się gdzieś indziej.  Być może bardziej jest zajęty swoją pracę, być może pochłonęły go jeszcze inne działania, jakieś hobby, spotkania z kolegami. Teraz zarówno ty jak i on jesteście osamotnieni.

Zwykle myśl, żeby zmienić coś w związku pojawia się szybciej u kobiet, bo one mają większa świadomość, że coś się zmieniło i one są też bardziej empatyczne. Lepiej, sprawniej, szybciej potrafią podjąć inicjatywę, wejść z nowymi propozycjami, modelować swoje zachowanie. Dlatego to rzeczywiście ty jesteś tą osobą predysponowaną do tego, żeby podjąć pierwsze kroki w kierunku poprawy waszej sytuacji.

Kiedyś twój mąż będzie ci wdzięczny za kroki, które zapoczątkowały zmianę. Za jakiś czas dołączy do Ciebie i będziecie pracować nad zmianą wspólnie. To powoduje, że wiesz już, skąd brać motywację do pracy nad związkiem.

 

  1. Skąd brać motywację? – Nie zatrzymuj się w rozwoju, nie zatrzymuj się na etapie doświadczenia bezsilności. To czego się nauczysz powiększy twoje zasoby i potencjał.

 

Pojawia się pokusa – „Związek z kimś innym nie przynosiłyby mi tyle bólu, problemów i rozczarowań. Mimo wszystko łatwiej się rozejść.” Często osoby, które rezygnują z aktualnego związku mają pewien brak w kompetencjach, albo jakąś nadwrażliwość, z którą sobie nie potrafią poradzić. Tak naprawdę to nie do końca albo rzadko jest związane z tą konkretną osobą, z którą budują relację. Co to dla ciebie oznacza? To, że jeśli podejmiesz próbę budowania relacji z kimś innym, to owszem etap fascynacji, zakochania znowu będzie czasem bardzo radosnym i szczęśliwym. Będzie Ci się wydawało, że to dlatego, że budujesz związek z inną osobą. Najbardziej prawdopodobne jest to, że w pewnym momencie znów dojedziesz do powtórnego doświadczenia kryzysu, bezsilności i trudnych emocji. Problemy z poprzedniego związku, które tak naprawdę związane są z twoją wewnętrzną sytuacją uwidaczniają się w nowej sytuacji. Okazuje się, że w tym który miał być taki zupełnie inny, budowany na innych zasadach, pojawia się to samo. Po co ci to przeżywać jeszcze raz. Tym bardziej, że decyzja o rozstaniu niesie konsekwencje dla wszystkich zaangażowanych osoby. Kiedy nawiązujesz relacjach z bliską osobą z partnerem czy poznajesz jego rodzinę, przyjaciół i znajomych. Twoja rodzina, znajomi i partnera ponoszą konsekwencje twoich działań. Jeśli w związku są dzieci, to skutki są dalekosiężne, wpływają na ich przyszłość. Rozstanie rodziców to dla nich ogromne nieszczęście. Myślę, że, świadomość tego jest bardzo silną i bardzo głęboką motywacją. Rozwijaj się i znajdź nowe sposoby na to, żeby zbudować szczęśliwy, satysfakcjonujący związek z tą osobą, z którą jesteś. Możecie przejść ten kryzys, sięgnąć po nowe rozwiązania. Kryzys może Cię bardzo wiele nauczyć.  Zwiększysz swój potencjał i zakres swoich umiejętności.

 

  1. Skąd brać motywację? – Mocny, szczęśliwy związek na całe życie, daje ogromne poczucie bezpieczeństwa.

 

Budowanie autentycznego, szczęśliwego związku z drugim człowiekiem ma naprawdę ogromny wpływ na życie. Może mu nadać głęboki sens. Jest to jedna z najgłębszych motywacji. Dzięki niej, kiedy przechodzimy kryzys, podejdziemy do tego aktywnie, jesteśmy w stanie włożyć duży wysiłek, by uczyć się nowych rzeczy.

 

  1. Skąd brać motywację? – Jesteś odpowiedzialna za swój stan emocjonalny. To twój sposób myślenia, podejmowania decyzji i działania mają decydujący wpływ na twoje poczucie szczęścia.

 

Mówiłyśmy o zmianie, o działaniach i inicjatywie, którą mogłabyś podjąć. W tym wszystkim pamiętaj, że to ty jesteś odpowiedzialna za swój stan emocjonalny. Nie wolno Ci zapomnieć o sobie. O tego, czy będziesz miała wystarczającą ilość sił zależy powodzenie twojej misji. Chodzi o to, żebyś była wyspana, wypoczęta, zrelaksowana. Abyś miała odpowiedni poziom gratyfikacji, który będzie powodował pozytywne emocje pomimo tego, że jeszcze sytuacja między tobą jest i partnerem jest nierozwiązana. Dzięki temu będziesz miała w naturalny sposób motywację i siły do tego, by działać. Za każdy wysiłek, który podejmujesz nagradzaj siebie dobrymi myślami, wsłuchiwaniem się w swoje potrzeby i reagowaniem na nie. To będzie zapewniało Ci nieustanny dopływ nowych sił.

 

Jeśli chciałabyś porozmawiać o możliwości pracy nad związkiem i sytuacji, w której się znajdujesz, zapisz się na bezpłatną konsultację – TUTAJ 

Co niszczy Twój związek? – TUTAJ

Mój mąż mnie irytuje –  TUTAJ

Mobile version: Enabled

LOGO_LW_CZARNEPrzypuszczam, że masz dość ciągłego starania się o poprawę relacji?
Być może oczekujesz już tylko tego, by mąż/partner zaangażował się
po prostu w pomoc w obowiązkach domowych, odprowadzaniu dzieci, odrabianiu lekcji i … ? Masz dość ciągłych próśb, powtarzania tego, co trzeba zrobić. Ciągłe odwracanie się głowy Twojego męża w stronę ekranu komputera wyprowadza Cię z równowagi i masz ochotę powiedzieć BASTA. Jesteś zmęczona, zła i czujesz, że przekroczyłaś już granicę swojej wytrzymałości….

Dobrze trafiłaś! Pokażę Ci jak z tego wyjść, żeby poczuć znów radość, pokój serca i cieszyć się życiem. Pomogę Ci dbać relację i pomóc Ci rozwiązywać pojawiające się problemy.
Otrzymasz pomysły dt budowania szczęśliwego związku, które wysyłam co jakiś czas (nie zasypię Cię bezwartościowymi mailami) oraz

Kalendarz miłości – uniwersalne narzędzie
do budowania nawyków. Czytasz, działasz i cieszysz się efektami!
Jest ekscytująco, ciepło i znów widzisz podziw w oczach współmałżonka.

Powered by WordPress Popup