Przejdź do treści

Psychoterapia online

Do tej pory radziłaś sobie samodzielnie, czasem korzystając ze wsparcia bliskich osób. Ale teraz: 

  • pojawiły się trudności w związku małżeńskim/partnerskim, czujesz się opuszczona, 
  • złościsz się na innych i nie wiesz, dlaczego?
  • masz ochotę kłócić się, jesteś niemiła, a czasem się izolujesz,
  • nie masz ochoty się uśmiechać, często jest ci smutno, czujesz niepokój i złość, a czasem boisz się, 
  • przygniatają cię zmartwienia, czujesz się bezsilna i zniechęcona, masz kłopoty ze spaniem,
  • trudne emocje, takie jak smutek, niepokój, wstyd, poczucie winy, poczucie skrzywdzenia, poczucie osamotnienia, powodują, że z niechęcią myślisz o pracy, obowiązkach, 
  • nic nie przynosi radości jak dawniej,
  • zostałaś zdradzona przez bliską ci osobę, chciałabyś sobie z tym poradzić, ale jest tak dużo różnych emocji, czujesz wewnętrzny ból, 
  • jesteś zagubiona, drepczesz w kółko i nie wiesz, jak poukładać ten pęknięty, obcy świat, który do tej pory nazywałaś swoim życiem.

Psychoterapia online to szansa na pracę nad sobą, bez względu na to, gdzie zamieszkasz.

Wyruszymy na wędrówkę ku rozwojowi, ku zdrowieniu, ku pełni twoich możliwości.

Co leczy w psychoterapii?

Ktoś, kto nigdy nie był na psychoterapii wyobraża sobie często, że czynnikiem leczącym jest proponowanie rozwiązań, które przeprowadzą pacjenta z trudnego momentu w życiu do punktu, gdzie poczuje się szczęśliwy. Inni myślą, że psychoterapeuta przekaże odpowiednią wiedzę pacjentowi dotyczącą jego osoby, wytłumaczy mu o co chodzi w jego sytuacji i pacjent, „dobrze wyposażony” intelektualnie, poradzi sobie z trudną sytuacją, w której się znalazł.  

Tak naprawdę tym, co leczy najbardziej jest relacja terapeutyczna. Dzięki sojuszowi terapeutycznemu pacjent doświadcza empatii, ciepła, podnosi się jego poziom nadziei i coraz lepiej uświadamia sobie, rozpoznaje i wyraża swoje emocje. 

Doświadczenie akceptacji, uwagi, wystarczająco dobrej więzi jest czymś korygującym wobec deficytów rozwojowych. Pozwala je skorygować, by nie miały szkodliwego wpływu na stan psychiczny pacjenta.

W czasie terapii można pacjent przygląda się własnym motywom działania, wewnętrznym konfliktom, których doświadcza. Uświadamia sobie, czym naprawdę się martwi i niepokoi, zmienia swoje nawyki i sposób myślenia. Psychoterapia nie tylko leczy zaburzenia psychiczne, ale również pomaga przetrwać trudne doświadczenia takie jak żałoba, strata czegoś ważnego, przeciążenie stresem czy kryzys rozwojowy lub adaptacyjny.

W relacji z terapeutą często odtwarzają się problemy, których pacjent doświadcza w relacjach z bliskimi. Terapeuta rozmawia o tym na terapii z pacjentem, razem przyglądają się schematom, które ujawniają się w trakcie wspólnej pracy. Pacjent testuje nowe zachowania, dzieli się tym doświadczeniem na sesjach terapeutycznych, wyciąga wnioski i zmienia swój sposób życia.

W czasie psychoterapii weźmiesz odpowiedzialność za swoje życie.
Przestaniesz winić innych za to jak się czujesz i w jakim miejscu w życiu jesteś.
Zrozumiesz siebie i będziesz decydować, do czego zmierzasz i którą drogą idziesz do celu.