Loading the content... Loading depends on your connection speed!

Masz pytania? Zadzwoń: +48 503 305 561
Koszyk - 0.00 
couponslay

Czy poczucie własnej wartości kobiety poprawia jakość małżeństwa?

Przypuszczam, że nie zdajesz sobie sprawy z tego, że kobieta, która czuje się wartościowa zwykle jest bardziej zadowolona ze związku, w którym jest. Nie wiesz dlaczego? Zerknij na poniższe punkty, a zorientujesz się, o co chodzi.

Kobieta, która czuje się atrakcyjna i bogata wewnętrznie:
 1. Ma częściej niż inne kobiety dobry nastrój. Cieszy się z tego jaka jest, kim jest i czuje się bezpieczna w małżeństwie.
  Nie rozgląda się z obawą, że są młodsze, czy ładniejsze. Wie, że nie ma takiej drugiej jak ona. Czuje się bezpiecznie, nie krąży jej w głowie myśl – „Tamta jest piękniejsza, bardziej atrakcyjna, muszę na nią uważać”.

 

 1. Z radością przyjmuje komplementy.
  Wie, że dużo w nich prawdy. Cieszy się, że ktoś zauważa dobro i piękno, które w niej są. Sama potrafi wymienić swoje zalety.

 

 1. Bierze odpowiedzialność za to, co dzieje się w jej życiu.
  Ale nie tylko. Również nie zostawia spraw niezałatwionych w małżeństwie. Być może są takie, które świadomie odkłada, czekając na stosowną chwilę. Na pewno jednak nie ucieka przed problemami, nie udaje, że wszystko jest w porządku i nie akceptuje tego, że coś jest nie tak.

 

 1. Ma świadomość własnych słabości, pracuje nad nimi, ale to nie powoduje, że nie akceptuje siebie.
  Postrzega siebie jako osobę, która ma i zalety i wady. Patrzy na siebie ciepło, jak na kogoś bliskiego, kogo wspiera.

 

 1. Nie boi się odrzucenia, negatywnej oceny.
  Nawet jeśli coś takiego by się zdarzyło, to ma wsparcie w sobie samej i bliskich relacjach, które buduje. Zdajesz sobie sprawę, że osoba, w sercu której jest lęk przed odrzuceniem, często podświadomie je prowokuje? Czasem trudniej jest żyć z niepokojem, niż skonfrontować się z realnym odejściem kogoś bliskiego.

 

 1. Dowody miłości ze strony męża potwierdzają prawdę, którą odczuwa na co dzień.
  Nie dopytuje się, czy na pewno jest kochana, nie musi tego sprawdzać, nie podejrzewa, że jest inaczej. Po prostu czuje się godna miłości. Kiedy słyszy słowa – „Kocham Cię” cieszy się, traktuje to jako szczególny rodzaj czułości.

SplitShire-1759

 1. Akceptacji udziela sobie przede wszystkim sama.
  Nie przeżywa tragedii, jeśli jej nie otrzymuje od otocznia. Jest w stanie poradzić sobie z uczuciem smutku, jeśli zdarzyła się jakaś nieprzyjemna sytuacja.

 

 1. Potrafi mówić o swoich potrzebach. Jest ich świadoma.
  Jasne jest to, że w dużej mierze zaspokaja je, a w małżeństwie otrzymuje zwykle więcej niż kobiety, które wątpią w swoją wartość.

 

 1. Jest świadoma swojego systemu wartości, tego, co jest dla niej ważne.
  Potrafi pokierować zdarzeniami tak, by działo się zgodnie z jej oczekiwaniami. Potrafi też negocjować, zrozumieć czyjeś racje.

 

 1. W jej małżeństwie jest mnie kłótni, pretensji, milczących chwil i złych humorów.
  To nie jest potrzebne. Kobieta bogata wewnętrznie dysponuje umiejętnościami, dzięki którym jest otwarta na rozmowę i rozwiązywanie problemów.

 

 1. Wie, że nie każda myśl, pragnienie, jak również impuls seksualny mogą być zaspokojone. Radzi sobie z uczuciem frustracji, związanym z tym, że nie wszystkie impulsy zostaną zamienione na działanie. Jest to jej wyraz dojrzałości. Jeśli za jakimś pragnieniem nie podąża, to wie dlaczego podjęła taką decyzję.

 

 1. Wspiera swojego męża, aby on również budował swoje poczucie wartości.
  Patrzy na niego z podziwem ciesząc się z zalet, które on posiada. Nie próbuje z nim konkurować w żadnej sprawie, ale współdziała. Wie również, że potrzebuje wsparcia i opieki, bo czasem jest słaba i potrzebuje pomocy.

 

 1. Ma postawę dawcy.
  Ma świadomość, że jest obdarowana i ma czym się dzielić. Doświadczyła tego, że kiedy się daje, to równocześnie otrzymuje. Dobro wraca; jest to jej doświadczeniem. Nie myśli o tym, że kiedyś zabraknie jej sił, energii czy miłości.

 

Jak myślisz, czy taka kobieta jest szczęśliwa? Ja myślę, że jest bardzo i to niekoniecznie zależy od tego, czy warunki w jakich żyje, otoczenie, osoby wokół są idealne, czy nie.

Jeśli ten obraz wydaje ci się nierealny do osiągnięcia, nie złość się. Pomyśl, że to twój cel. Każda z nas dąży do niego na swój sposób. Bardzo ważne jest to, byśmy już wyobrażały sobie swój ideał kobiety. Pamiętaj, że nie można na siłę przyśpieszyć procesu akceptacji siebie, wglądu we własne emocje, nauki umiejętności interpersonalnych. Daj sobie czas. Już teraz ciesz się tym, co posiadasz. To wstęp do tego, by mieć więcej. W wyobraźni oglądaj siebie taką, które już umie, potrafi i ma to wszystko, co jest potrzebne do szczęścia. To sprawi, że całą twoja świadomość i podświadomość będą pracować, aby stało się to realne.

SplitShire_IMG_8790-1800x1200

Jeśli masz poczucie własnej wartości to:
 1. Jesteś częściej w dobrym nastroju, więcej się uśmiechasz.
 2. Jesteś bardziej skłonna dawać, niż brać.
 3. Nie musisz czekać, aż mąż Cię uszczęśliwi, bo i tak jesteś zadowolona z siebie.
 4. Mniej rozliczasz męża z jego uchybień wobec Ciebie.
 5. Częściej chwalisz i wspierasz swojego mężczyznę.
 6. Potwierdzenie, że jesteś wartościowa nie jest Ci nieustannie, koniecznie potrzebne.
 7. Kiedy rzeczywiście potrzebujesz czegoś, po prostu o tym mówisz.
 8. Kiedy jest coś nie tak, jesteś gotowa o tym rozmawiać.
 9. Stawiasz wymagania, jeśli uznasz, że w związku trzeba coś zmienić, nie boisz się odrzucenia, czy braku akceptacji.
 10. Nie obawiasz się konkurencji z hobby męża, czy innymi kobietami, bo wiesz, że nie stanowią one zagrożenia.
 11. Nie boisz się krytyki, bo masz ugruntowane zdanie o sobie.
 12. Nie zrzucasz odpowiedzialności za Twoje życie na innych, warunki życia, czy otoczenie. Bierzesz sprawy w swoje ręce.
 13. Kiedy otrzymujesz pochwałę lub komplement, to nie podważasz tego, tylko umieszczasz w pamięci i cieszysz się nimi.
 14. Kiedy dajesz, to nie tracisz, ale zyskujesz. Przy okazji otrzymujesz informację zwrotną o tym, jakim wartościowym jesteś człowiekiem i ile możesz zrobić dla współmałżonka.
 15. Współżycie jest dla ciebie bardziej satysfakcjonujące, niż dla innych.

 

Buduj udaną, bogatą relację najpierw z samą sobą, a potem w małżeństwie!

Jeśli masz pytania, napisz do mnie maila lub umów się na konsultację – TUTAJ

Co mówią chwile, kiedy zostajesz sama –  przeczytaj TUTAJ.

Znasz seks relacyjny? Oraz PMS – jak sobie z tym poradzić?

Mobile version: Enabled

LOGO_LW_CZARNEPrzypuszczam, że masz dość ciągłego starania się o poprawę relacji?
Być może oczekujesz już tylko tego, by mąż/partner zaangażował się
po prostu w pomoc w obowiązkach domowych, odprowadzaniu dzieci, odrabianiu lekcji i … ? Masz dość ciągłych próśb, powtarzania tego, co trzeba zrobić. Ciągłe odwracanie się głowy Twojego męża w stronę ekranu komputera wyprowadza Cię z równowagi i masz ochotę powiedzieć BASTA. Jesteś zmęczona, zła i czujesz, że przekroczyłaś już granicę swojej wytrzymałości….

Dobrze trafiłaś! Pokażę Ci jak z tego wyjść, żeby poczuć znów radość, pokój serca i cieszyć się życiem. Pomogę Ci dbać relację i pomóc Ci rozwiązywać pojawiające się problemy.
Otrzymasz pomysły dt budowania szczęśliwego związku, które wysyłam co jakiś czas (nie zasypię Cię bezwartościowymi mailami) oraz

Kalendarz miłości – uniwersalne narzędzie
do budowania nawyków. Czytasz, działasz i cieszysz się efektami!
Jest ekscytująco, ciepło i znów widzisz podziw w oczach współmałżonka.

Powered by WordPress Popup