Loading the content... Loading depends on your connection speed!

Masz pytania? Zadzwoń: +48 503 305 561
Koszyk - 0.00 
couponslay

Od hierarchii wartości do… życia

To jest ciąg dalszy poprzedniego wpisu, czyli co jeszcze można zyskać wykonując poprzednie ćwiczenie?

Jak poszła Wam praca związana z poprzednim ćwiczeniem? Zakończona?
Macie przemyślaną, rozpisaną , uzgodnioną w parze hierarchię wartości?

Brawo!

Pora rozkroić pomarańcze i zobaczyć, co jest w środku!

Zapraszam Was do dalszej pracy…

Konstrukcja hierarchii wartości to podstawa życia pełnego satysfakcji. Należy przełożyć ją na konkretne działania realizowane każdego dnia.

W tym celu weźcie kilka kartek i na każdej z nich u góry, napiszcie jedną z tych wartości, które są w Waszej hierarchii wartości.

Gotowe?

Pod spodem wypunktujcie, co trzeba zrobić, żeby ten cel osiągnąć, np. jeśli chodzi o szczęśliwe małżeństwo, to m.in.:

  • regularnie poświęcać czas na rozmowę o tym, co między nami się dzieje,
  • uczyć się nazywać swoje emocje i nimi się dzielić,
  • wyrażać akceptację i wsparcie,
  • troszczyć się o potrzeby drugiej strony,

Wypisujecie wszystko to, co przychodzi Wam do głowy w tym momencie życia, w jakim się znajdujecie. Oczywiście, pod spodem pozostaje wiele wolnego miejsca. Nie martwcie się. Kiedy będziecie realizować cele, które wypisaliście, pojawi się potrzeba uzupełnienia tej listy.

To, co napisaliście, to nie jest jeszcze plan działania.

Patrząc na poszczególne punkty, zastanów się (wspólnie lub osobno):

  • Jak je realizować?
  • Jakie działania należy podjąć?
  • Jakiej wiedzy lub umiejętności potrzebujesz?

Odpowiedzi na te pytania spowodują, że Twoje/Wasze życie stanie się zorganizowane, poczujesz, że to nie okoliczności i przypadkowe zdarzenia popychają Cię do przodu, ale jesteś Tym, który jest inicjatorem działania!
Od niedawna jestem właścicielem kalendarza, który to kalendarz umożliwia kontrolowanie wszystkich dziedzin życia, ważnych dla mnie.
Kalendarz dostępny jest http://multiplaner.pl/planery/

http://multiplaner.pl/naglowki/ widoczne są zakładki, które można zatytułować np. tak: PRACA, DOM, FINANSE, ROZWÓJ OSOBISTY, NASZA RELACJA (lub po prostu MY), DZIECI, PRZYJACIELE, HOBBY.
W zakładce MY systematycznie wpisujemy nasze (lub tylko moje) ustalenia dotyczące tego, nad czym pracujemy jako małżonkowie czy narzeczeni, oczekiwania współmałżonka, o których zapominam (np. słuchając patrzeć w oczy, sprzątać stół w kuchni po zjedzeniu kanapki), ważne informacje m.in. o tym, co ona/on lubi oraz o tym, jakie działania planuję – kupno prezentu (jakiego), organizację krótkiego (2-3 godzinnego) wypadu w fajne miejsce lub kilkudniowego wyjazdu w góry.
Gdy brak mi jakiejś wiedzy lub umiejętności, to zapisuję sobie, że poszukam książki na ten temat lub zorientuję się, jakie są możliwości uczestniczenia np. w kursie komunikacji.
Kiedy plany i działania zaczynają być związane z konkretną datą, to wpisuję je do kalendarza (środkowy zeszyt poniżej tego z zakładkami) i realizuję.
Dla chętnych, bardzo ciekawy wykład na temat wyznaczania i osiągania celów w różnych dziedzinach, których przecież w życiu (tych większych i tych mniejszych) mamy bardzo wiele.
Dzielcie się swoimi spostrzeżeniami z innymi!

Nie zostawiajcie ich dla siebie!

Mobile version: Enabled

LOGO_LW_CZARNEPrzypuszczam, że masz dość ciągłego starania się o poprawę relacji?
Być może oczekujesz już tylko tego, by mąż/partner zaangażował się
po prostu w pomoc w obowiązkach domowych, odprowadzaniu dzieci, odrabianiu lekcji i … ? Masz dość ciągłych próśb, powtarzania tego, co trzeba zrobić. Ciągłe odwracanie się głowy Twojego męża w stronę ekranu komputera wyprowadza Cię z równowagi i masz ochotę powiedzieć BASTA. Jesteś zmęczona, zła i czujesz, że przekroczyłaś już granicę swojej wytrzymałości….

Dobrze trafiłaś! Pokażę Ci jak z tego wyjść, żeby poczuć znów radość, pokój serca i cieszyć się życiem. Pomogę Ci dbać relację i pomóc Ci rozwiązywać pojawiające się problemy.
Otrzymasz pomysły dt budowania szczęśliwego związku, które wysyłam co jakiś czas (nie zasypię Cię bezwartościowymi mailami) oraz

Kalendarz miłości – uniwersalne narzędzie
do budowania nawyków. Czytasz, działasz i cieszysz się efektami!
Jest ekscytująco, ciepło i znów widzisz podziw w oczach współmałżonka.

Powered by WordPress Popup