Loading the content... Loading depends on your connection speed!

Masz pytania? Zadzwoń: +48 503 305 561
Koszyk - 0.00 

O mnie

Nazywam się Ewa Arendarczyk

Pomagam kobietom poczuć w swoim związku 
bliskość i radość zamiast złości i bezsilności.

Jestem coachem emocji i relacji

Wierzę, że kobiety mają ogromny wpływ na relacje, które tworzą.
- Bierz sprawy w swoje ręce. 

Wierzę, że zmiana myśli i przekonań powoduje zmianę emocji. 
- Możesz je kształtować. 

Od Ciebie zależy jakie cele sobie wyznaczasz i czy osiągasz to, czego pragniesz.
- Możesz zdobyć potrzebną wiedzę i umiejętności, by to zrobić.

Zdecyduj się być szczęśliwa!

Dorastałam w rodzinie, w której mało rozmawiało się o emocjach, potrzebach serca i wewnętrznych ograniczeniach. Chociaż dbali o mnie kochający, dobrzy rodzice, to brakowało im umiejętności i wewnętrznego przyzwolenia, aby powiedzieć, co tak naprawdę czują. Wrażliwość serca, odczucia, pragnienia, były ignorowane i odrzucane jako coś wstydliwego, ułomnego i niepraktycznego. Brak otwartości na siebie, a tym bardziej na współmałżonka nie pozwalał im na zbudowanie głębokiej, zażyłej relacji. W dorosłe życie wystartowałam z deficytem umiejętności odczytywania swoich emocji i regulowania ich. Była we mnie jednak ogromna determinacja, by sobie z tym poradzić i myśl – nie ma we mnie zgody, by moje życie miało wyglądać podobnie.

Kiedy zaczęliśmy budować nasze małżeństwo, wiedziałam, że chcę żyć zupełnie inaczej niż w moim domu rodzinnym. Chciałam budować relację pełną ciepła i bliskości. Pamiętam, kiedy moja mama ujrzała mojego przyszłego męża. Powiedziała – „to nie jest chłopak dla Ciebie”. Był energiczny, ekspresyjny i szybko podejmujący działanie. A ja wtedy spokojna, refleksyjna i podchodząca z pewnym dystansem. Wewnątrz mnie działo się bardzo dużo, było wiele nieujawnionych emocji, pragnień i potrzeb. Aby to mogło ujrzeć światło dzienne potrzeba było czasu i wykształcenia nowych umiejętności.

Połączyły nas wspólne wartości i marzenie o wielkiej miłości.

Przecieraliśmy szlaki, uczyliśmy się nowych zachowań. Zastanawialiśmy się jak powinno być i jak zrobić, żeby to osiągnąć. Oboje wchodząc w ten związek mieliśmy ogromny zapał, by czerpać z wszelkich dostępnych, dobrych źródeł wiedzę i umiejętności potrzebne do tego, by nasza jedność była możliwa i z biegiem lat wzrastała. Przegadaliśmy wiele godzin, przeżyliśmy wiele szczęśliwych chwil, mieliśmy szczęście budować relacje z naszymi dwoma córkami.

Niestety, życie nie szczędziło nam niełatwych doświadczeń. Zadania, które podejmowaliśmy, koncentrowanie się na obowiązkach, problemy zewnętrzne oddaliły nas od siebie. Stało się to w sposób zupełnie dla nas niezauważalny. Doświadczyliśmy kryzysu.

W ostrej fazie naszych konfliktów przyszła mi do głowy myśl – „Racja. Nie pasujemy do siebie… Co teraz?”

 

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

 

Okazało się, że każde z nas zbudowało sobie swój własny, odrębny świat. Dotyczyło to w głównej mierze formy spędzania czasu wolnego. Ten świat w żaden sposób nie był atrakcyjny dla drugiej strony. Kiedy wyjechaliśmy na pierwszy długi urlop, po prawie dziesięciu latach, okazało się, że mamy sprzeczne oczekiwania. Nie byłam w stanie sprostać ulubionym formom spędzania czasu męża, nawet on tego wcale nie oczekiwał. Dla niego moje pasje były po prostu nudne. Pojawiło się ogromne rozczarowanie, a nawet złość, że priorytetem przestało być „my”, a stało się „ja”, choć wcześniej nie zdawaliśmy sobie z tego sprawy.

Próbowaliśmy wymusić na sobie pożądane rozwiązania dotyczące tego, co robimy, gdzie jedziemy. Każde z nas czuło się stawiane pod ścianą, niezrozumiane i oszukane. Konsekwencją była utrata zaufania, ogromna frustracja, utrata idealnego obrazu drugiej strony, a nawet utrata poczucia bezpieczeństwa. Złość i gniew chwilami brały górę. Trwało to parę miesięcy.

Uratowała nas determinacja, że CHCEMY być razem.

Rozmawialiśmy o swoich emocjach, o wewnętrznym rozdarciu i niepokoju. Na zmianę pojawiały się krótkie chwile bliskości, a potem znów następowała walka.

Szukaliśmy tego, co cieszy nas oboje. Znaleźliśmy wiele nowych rzeczy, które nas cieszą. Odkryliśmy radość ze wspólnych wycieczek rowerowych, podjęliśmy jogging, razem planowaliśmy krótkie wypady za granicę, wspólne dyskusje na ciekawe tematy i granie w gry planszowe. Każde z nas zrobiło krok w kierunku zainteresowań drugiej osoby. Nauczyliśmy się siebie na nowo, a przy tym opanowaliśmy wiele innych ważnych umiejętności, które dotąd pomagają nam pielęgnować relację. Mamy swoje zasady i zwyczaje. Wspólnie zasypiamy dając sobie ogromną porcję czułości. Z ekscytacją myślimy o wspólnej przyszłości.

Sprawa budowania związku pasjonuje mnie od zawsze. Widzę jak ogromne znaczenie mają przekonania, umiejętność regulowania emocji, ale i znajomość narzędzi, które można stosować, by pielęgnować i wzmacniać związek. Wiem jakie wielkie znaczenie ma moja wewnętrzna praca nad sobą, by w pozytywny sposób wpłynąć na drugą osobę, by poczuła się kochana i zrozumiana.  Wcześniej musiałam pokochać i zrozumieć… siebie. Być może i ty masz taką pracę do wykonania.

Nie wiem z jakiej rodziny pochodzisz. Nie wiem, czy czułaś się rozumiana, chciana i kochana. Być może nie doświadczyłaś takiego wsparcia jakiego potrzebowałaś, by rozwinąć w pełni swoje możliwości. Rozumiem Cię, bo sama z takiej rodziny pochodzę.
Chcę Ci towarzyszyć w drodze.
Chcę pomóc ci znaleźć rozwiązania, których potrzebujesz.
Wspierać cię w wyznaczaniu celów, które zaprowadzą cię tam, gdzie chcesz.

Rozwinąć twój potencjał, byś była najlepszą wersją samej siebie, a relacje z najważniejszym dla ciebie mężczyzną były źródłem radości i poczucia bezpieczeństwa.

Tego Ci z całego serca życzę

Ewa Arendarczyk – Twój coach relacji i emocji

 

     Kompetencje i doświadczenie

 

 • ukończyłam Podyplomowe Studium Życia Rodzinnego w Instytucie Studiów nad Rodziną w Łomiankach,

 • kurs coachingu w Szkole Coachów Meritum,

 • 60-cio godzinny intensywny trening w udzielaniu pomocy terapeutycznej osobom z doświadczeniem zaniedbania, przemocy i/lub strat prokreacyjnych (terapia NEST),

 • szkolenie wstępne dt. terapii DBT,

 • uczestniczę w szkoleniu na poziomie zaawansowanym terapii krótkoterminowej skoncentrowanej na rozwiązaniu,

 • jestem w trakcie 4-letniego całościowego kursu przygotowującego do egzaminu certyfikacyjnego psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego organizowanego przez Wrocławską Fundację Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii,

 • korzystam z superwizji,

 • zajmuję się pracą z małżeństwami nad uratowaniem lub wzmocnieniem relacji oraz z parami, które kładą dopiero fundament pod budowę związku.

 • mam na swoim koncie ponad 100 godzin coachingu i konsultacji, na których wykorzystuję elementy coachingu, mentoringu oraz metody terapeutyczne. 

  Garść informacji o mnie:

 •  Pasjonuje mnie drugi człowiek, jego pragnienia, poszukiwanie szczęścia.

 • Mieszkam w Łodzi i lubię to miejsce, ale również znam kilka sposobów, jak z niej się wydostać, by cieszyć się piękną przyrodą.

 • Bardzo lubię jeździć na rowerze.

 • Dla czekolady z orzechami jestem w stanie zapomnieć o zdrowym żywieniu.

 • Są chwile kiedy najlepiej odpoczywam oglądając dobry film.

 • Lubię tańczyć.

Mobile version: Enabled

LOGO_LW_CZARNEPrzypuszczam, że masz dość ciągłego starania się o poprawę relacji?
Być może oczekujesz już tylko tego, by mąż/partner zaangażował się
po prostu w pomoc w obowiązkach domowych, odprowadzaniu dzieci, odrabianiu lekcji i … ? Masz dość ciągłych próśb, powtarzania tego, co trzeba zrobić. Ciągłe odwracanie się głowy Twojego męża w stronę ekranu komputera wyprowadza Cię z równowagi i masz ochotę powiedzieć BASTA. Jesteś zmęczona, zła i czujesz, że przekroczyłaś już granicę swojej wytrzymałości….

Dobrze trafiłaś! Pokażę Ci jak z tego wyjść, żeby poczuć znów radość, pokój serca i cieszyć się życiem. Pomogę Ci dbać relację i pomóc Ci rozwiązywać pojawiające się problemy.
Otrzymasz pomysły dt budowania szczęśliwego związku, które wysyłam co jakiś czas (nie zasypię Cię bezwartościowymi mailami) oraz

Kalendarz miłości – uniwersalne narzędzie
do budowania nawyków. Czytasz, działasz i cieszysz się efektami!
Jest ekscytująco, ciepło i znów widzisz podziw w oczach współmałżonka.

Powered by WordPress Popup