Przejdź do treści

O mnie

Ewa Arendarczyk

Nazywam się Ewa Arendarczyk

Jestem psychoterapeutką w trakcie certyfikacji, coachem.

Pomagam kobietom poczuć bliskość i radość zamiast złości i bezradności.

Jestem psychoterapeutą, bo kiedyś sama, na pewnym etapie swojego życia wzięłam odpowiedzialność za swój rozwój jako osoby. Deficyty, problemy rodzinne, przeszłość, to coś co hamuje również Twój rozwój. Jeśli nie pozwolisz, by to determinowało Twoje codzienne wybory, ale stało się przepracowanym doświadczeniem, z którego możesz korzystać w pozytywny sposób, staniesz się silniejsza i wejdziesz na drogę pracy nad swoją dojrzałością. 

Pozwól sobie samej skorzystać z pomocy i otworzyć się na transformującą, ożywczą relację.

Ukończyłam 4-letnie całościowe szkolenie terapeutyczne rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, prowadzone przez Wrocławską Fundację Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii. 

Jestem certyfikowaną terapeutką programu terapeutycznego NEST.

W szczególny sposób pomagam tym, którzy doświadczają trudności w relacji, by związek przestał być chorobą, a stał się miejscem zdrowienia. 

Pracuje z osobami, które chcą zbudować lub wzmocnić poczucie własnej wartości oraz zrozumieć, oswoić i wykorzystać emocje, również te trudne, do swojego rozwoju.

Uczę jak nie tylko być dobrą dla siebie, ale również jak rozumieć i wspierać siebie

Pracuję z osobami po wcześniejszych doświadczeniach przemocy, zaniedbania i strat prokreacyjnych, nadużycia seksualnego. W trakcie terapii zmniejszają się konsekwencje doświadczanej traumy, pojawia się ulga w wewnętrznym cierpieniu, tak, by dana osoba mogła przejąć odpowiedzialność za swoje życie, rozwój i budowane relacje.

Doświadczenie

Doświadczenie zdobywałam podczas pracy indywidualnej z dorosłymi, prowadząc procesy indywidualne w nurcie terapii integratywnej, która łączy metody terapii psychodynamicznej, humanistyczno-egzystencjalnej oraz behawioralno-poznawczej, oraz terapię par. 

Odbyłam roczny staż terapii rodzin w Pracowni Terapii i Rozwoju w Warszawie.

Prowadziłam warsztaty dla kobiet oraz warsztaty dla par wg autorskiego programu.

Pracuję jako coach w ramach małych grup rozwojowych.

Nieustannie dokształcam się przy pomocy specjalistycznych szkoleń i lektury. 

Pracuje pod regularną superwizją indywidualną i grupową. Superwizuję się u doświadczonych superwizorów w paradygmacie psychoterapii systemowej i psychodynamicznej. Superwizuję się regularnie u Alicji Wilkołazkiej, Anny Tanalskiej-Dulęby i Romy Ulasińskiej. Zaciekawiam się i „zarażam” psychoanalizą u Marty Wiercińskiej i Jarosława Grotha.

Mam głębokie przekonanie, że kryzys może być początkiem nowego, satysfakcjonującego etapu życia. 

Wspólna praca terapeutyczna to proces, w którym można zrozumieć schematy swojego myślenia i postępowania, doświadczyć akceptacji, empatii i nabrać odwagi do dokonywania zmian w swoim życiu. Tak, by stać się osobą na miarę swoich potencjalnych możliwości, wykorzystać i rozwinąć swoje zasoby i talenty.

Prowadzę sesje on-line i konsultacje w gabinecie w Łodzi

Umów się na wizytę