Loading the content... Loading depends on your connection speed!

Masz pytania? Zadzwoń: +48 503 305 561
Koszyk - 0.00 
couponslay

Nasze doświadczenia z masażem Shantala

Chcesz wiedzieć jak sobie radzimy z masażem? To jest dla nas nowe doświadczenie. I wyzwanie dla organizacji czasu wieczorem… 🙂

Masaż rozgościł się u nas na dobre. W tej wersji, czyli dla dorosłych nazywa się masażem Shantala body touch. Najtrudniejsza jest myślę postawa ciała jaką należy przyjąć, by można było bez problemu (bez bólu kręgosłupa i drętwienia kończyn) masować drugą osobę. Choć znamy kolejność ruchów, to nie zawsze trzymamy się sztywno tego, co mamy robić. Pojawia się już czasem chęć, by zrobić to troszkę inaczej, tak coś po swojemu. Najważniejsze jednak, by nie zaskakiwać drugiej osoby, ale stworzyć warunki, by mogła się zrelaksować.

Czasem masujemy dłużej, a czasem krócej. Nigdy nie trwa to jednak krócej niż 15 minut. Zwykle włączamy relaksującą muzykę. Mamy od bardzo dawna swoją ulubioną płytę z ciepłą, delikatnie brzmiącą muzyką z odgłosami przyrody i powiem szczerze, że to ona stwarza miłą atmosferę. Włączamy przyćmione, żółte światło, nie takie jak na zdjęciach. No, i nie masujemy przez ubranie. Zdjęcia pokazują tylko nasze próby „na sucho”. Nie wyobrażam sobie również masażu bez naszego ulubionego kremu, balsamu do ciała. Kiedy się skończy, to pomyślimy o typowym olejku do masażu.

 

Dzięki masażowi Shantala body touch:
  1. Mamy nowe narzędzie, którym możemy okazać sobie miłość.

Bardzo lubimy dotyki i podsunięcie nam gotowej propozycji jakie ruchy można wykonywać, aby druga osoba poczuła się czule potraktowana, jest genialnym posunięciem. Oczywiście każdy z nas ma swoje preferencje dotyczące siły dotyku. Można skorygować również sposób dotyku, niektóre ruchy pominąć lub nawet coś dołożyć.

  1. Czujemy się lepiej.

Dzięki oksytocynie, która wydziela się w trakcie masażu, czujemy się bardziej zrelaksowani i mamy więcej sił do pracy.

masaz-23

  1. Nasza relacja jeszcze się pogłębia.

Czujemy też, że stajemy się sobie jeszcze bardziej bliscy. Mam wrażenie, że choć jesteśmy już tak bardzo długo ze sobą to nieustannie są nowe rejony do odkrycia w zakresie naszej relacji. Zarówno na płaszczyźnie psychicznej, fizycznej, duchowej, czy innej…

  1. Jesteśmy bardziej wyspani.

Relaks przed snem, osiągnięty dzięki masażowi, powoduje, że sen jest głębszy. Pomimo tego, że często śpimy zbyt krótko, bo kładziemy się niestety grubo po 23, to łatwiej się wstaje i z lepszym humorem rozpoczyna dzień.

  1. Odkrywamy nowe obszary wrażliwości i odczuć.

Dzięki masażowi nóg, czy rąk, dłoni, palców, okazuje się, że całe ciało jest bardzo wrażliwe i spragnione dotyku. Człowiek czuje się taki otoczony ciepłem i bardzo akceptowany.

  1. Obopólna korzyść.

To jest niesamowite, że skutki masażu odczuwają obie osoby – masowana i ta masująca. Można sprawdzić słuszność zasady – dajesz i jednocześnie otrzymujesz, jesteś dawcą i biorcą w tym samym czasie. Może nie do końca każdy korzysta w tym samym stopniu, ale pozytywne efekty dotykają również Ciebie.

masaz-22

  1. Metoda antykryzysowa.

Nie wiem, czy Wy znacie takie sytuacje, kiedy w głowie wszystko się kotłuje. Jesteś przemęczony/a, pora spać, a Ty czujesz, że chyba nic z tego nie będzie. Przynajmniej nieprędko… W takiej sytuacji masaż uspokaja rozbiegane myśli. Jest tylko jeden warunek – osoba, która masuje musi być spokojna, i jej ruchy również. W przeciwnym razie nie działa.

 

Co się dzieje po masażu?

Jeśli został przeprowadzony prawidłowo, osoba masowana usypia. Nie warto planować nic więcej. Najlepiej wykorzystać efekty masażu na regenerację w czasie snu. Dlatego nie warto, i nie jest wskazane, aby nawzajem masować się jednego wieczoru. Następnego dnia będzie czas na współmałżonka.

 

Wyjaśnienie wątpliwości

Niektórzy mówią o tym, że w tym masażu występują jakieś podteksty, drugie dno. Przypisują poszczególnym gestom dziwne znaczenie. Rozmawiałyśmy o tym z Justynką. Jej szkoła masażu absolutnie odcina się od wszelkich podtekstów. To, że ktoś jakiemuś gestowi przypisuje szczególną wartość i podkreśla, że musi on być tak wykonany, robi to na swoją odpowiedzialność. Nie korzystaj z takich szkół, które odwołują się do dziwnych mocy, znaczeń, czy energii. I to nie tylko w przypadku masażu, ale w każdej dziedzinie.  W naszym masażu nie ma gestów, które wprowadzałyby jakąkolwiek wątpliwość w tej kwestii. Ważna jest powtarzalność o tyle, o ile chodzi o to by nie zaskakiwać drugiej osoby, by ona czuła się bezpiecznie. Pewien rytuał, czy też jak wolisz, metoda mają pomóc w tym, aby spowodować relaks drugiej osoby. Jeśli wymyślalibyśmy nowe gesty i sposoby za każdym razem, to nie byłoby wiadomo czego oczekiwać. Pełny relaks nie byłby możliwy.

Jesteśmy w trakcie naszej przygody z masażem. Pozostanie już on z nami. Cieszę się, że mogliśmy nauczyć się masażu Shantala body touch i poznać Justynkę, która cierpliwie, prosto, zwyczajnie i z wielkim taktem nauczyła nas tej sztuki. Jeśli chcesz skorzystać z jej wiedzy, to koniecznie się z nią skontaktuj. Być może będzie mogła nawet do Was przyjechać.

masaz-24

Ps. Zdjęcia są robione na potrzeby artykułu. W czasie masażu im mniej ubrania tym lepiej. Miękki koc za to jest bardzo potrzeby, no i jakiś olejek do masażu, aby czuć się komfortowo. 🙂

Jeśli nie czytałaś/eś pierwszej części artykułu dt. masażu Shantala to zapraszam Cię TUTAJ.

Mobile version: Enabled

LOGO_LW_CZARNEPrzypuszczam, że masz dość ciągłego starania się o poprawę relacji?
Być może oczekujesz już tylko tego, by mąż/partner zaangażował się
po prostu w pomoc w obowiązkach domowych, odprowadzaniu dzieci, odrabianiu lekcji i … ? Masz dość ciągłych próśb, powtarzania tego, co trzeba zrobić. Ciągłe odwracanie się głowy Twojego męża w stronę ekranu komputera wyprowadza Cię z równowagi i masz ochotę powiedzieć BASTA. Jesteś zmęczona, zła i czujesz, że przekroczyłaś już granicę swojej wytrzymałości….

Dobrze trafiłaś! Pokażę Ci jak z tego wyjść, żeby poczuć znów radość, pokój serca i cieszyć się życiem. Pomogę Ci dbać relację i pomóc Ci rozwiązywać pojawiające się problemy.
Otrzymasz pomysły dt budowania szczęśliwego związku, które wysyłam co jakiś czas (nie zasypię Cię bezwartościowymi mailami) oraz

Kalendarz miłości – uniwersalne narzędzie
do budowania nawyków. Czytasz, działasz i cieszysz się efektami!
Jest ekscytująco, ciepło i znów widzisz podziw w oczach współmałżonka.

Powered by WordPress Popup