Loading the content... Loading depends on your connection speed!

Masz pytania? Zadzwoń: +48 503 305 561
Koszyk - 0.00 
couponslay

Kiedy zostajesz sama…

Co robisz kiedy zostajesz sama? Wiem, wiem… przypuszczam, że rzadko ci się to zdarza. Myślę jednak, że czasem masz chwilkę, kiedy dziadkowie zajmą się dziećmi, albo twój mąż zabierze pociechy na wycieczkę. A może jest to wtedy, gdy czekasz aż pozostali członkowie rodziny wrócą ze szkoły, pracy do domu. Pomijam momenty, kiedy nadganiasz niedokończony obiad, albo próbujesz ogarnąć bałagan. Chodzi mi o sytuacje, kiedy zostajesz sama, sama ze swoimi myślami i możesz się z nimi skonfrontować.

Przypomnij sobie, co myślałaś wtedy. Kiedy zostajesz na chwilę, lub na dłużej, sama, powoduje to w Tobie radość, że możesz się skontaktować z własnym wnętrzem, czy nie? Czujesz się wartościowa, taka atrakcyjna wewnętrznie? Czujesz w sobie bogactwo, czy pustkę? Kim jesteś, kiedy brakuje obok ciebie męża, czy waszych dzieci?

To bardzo ważne pytania. Są ludzie, którzy obawiają się pozostać sam na sam choćby przez godzinę. Dzwonią do kogoś, włączają internet lub telewizor, oglądają, słuchają, wymyślają sobie zajęcia. Każda z tych czynności ma pomóc im zagłuszyć poczucie osamotnienia. Czują się mało atrakcyjni dla siebie. Do głosu dochodzą niezaspokojone potrzeby, na które reagują obawą. Do tego, by być zaspokojeni potrzebują kogoś z zewnątrz. Są biorcami.

Na ile ty potrafisz nazwać swoje potrzeby i je zaspokoić? Najgłębszą potrzebą człowieka jest miłość. Brzmi to trochę kolokwialnie, więc nazwę to inaczej. Przypuszczam, że cię zaskoczę. Bardzo często na tej stronie spotykałaś się z określeniem, że miłość, to dążenie do prawdziwego dobra kochanej osoby. Prawda? A dziś chcę ci pokazać, że miłość zaspokaja pewną ważną potrzebę. Miłość daje sygnał człowiekowi, że jest kimś ważnym, wartościowym, atrakcyjnym. Bardzo tego potrzebujemy, żeby nasze emocje były pozytywne. I ty i ja.

A teraz zwróć uwagę na to, że aby czuć się ważną i wartościową nie potrzebujesz tak naprawdę drugiego człowieka. Zdziwiona? Pytasz – jak to?

summer-779385_1280

To ty sama masz największy wpływ na to, czy czujesz się atrakcyjna i bogata wewnętrznie. To twoje myślenie o sobie ma tutaj decydujące znaczenie.

Potrafisz wymienić swoje zalety? Być może już je kiedyś spisywałaś?

No, dobra. Ale, czy jesteś ich świadoma tak na co dzień? Myślisz o nich?

A teraz z innej strony. O czym myślisz częściej? O swoich sukcesach, czy porażkach? Wokół czego zwykle krążą twoje myśli? Jak długo przeżywasz sukces? To dłużej niż martwienie się porażką? Sukces uważasz za przypadek w swoim życiu, czy wynik twojej pracy, umiejętności i tego, kim jesteś? Czy sukces to coś, co jest szczególnym osiągnięciem? Mam koleżankę, która nie potrafi zauważyć, że na co dzień odnosi wiele sukcesów. Stara się dobrze zorganizować dzień, robi plan, który realizuje, dba o dom, zajmuje się dziećmi. Ma też ochotę, aby w każdym miesiącu wprowadzić w swoje życie coś nowego, czegoś nowego się nauczyć. Jednak te nowe umiejętności docenia tylko przez pierwsze tygodnie. Nie potrafi się ucieszyć z tego, że pewne rzeczy robi każdego dnia. Ponieważ są zwyczajne to nie taktuje ich jako sukcesy. A przecież za każdym razem rozwiązują one problemy, które pojawiają się w domu. Nieważne, że jest to porządkowanie rzeczy po raz setny, czy gotowanie obiadu po raz tysięczny. Zrobiłaś to, dałaś radę – uciesz się tym. Doceń umiejętności, które umożliwiają ci pracę, dbanie o siebie, o innych.

rose-1505332_1280

Warto jest mieć takie chwile, kiedy myślisz o sobie z czułością. Tak wiele robisz, masz w sobie wrażliwość, spostrzegasz emocje, nie tylko innych ludzi, ale i własne. Masz cały arsenał rozwiązań problemów, które mogą się zdarzyć. Wykonujesz obowiązki z ochotą, wkładasz w to serce.

Daj sobie czas na spotkania z samą sobą. Zapytaj – „Może czegoś potrzebujesz? Jak mogę sprawić, abyś poczuła się lepiej?”. Powiedz – „Jesteś ważna dla mnie. To dzięki tobie mogę doświadczać tego, co wokół. Tobie zawdzięczam wszystko to, co przeżyłam dotąd. Masz wielkie plany. Chcę ci pomóc je osiągnąć. Będę przy tobie, aby cię wspierać. Nie obawiaj się, nie chcę cię ranić. Masz wiele do dania innym ludziom. Jesteś wartościową kobietą!”

Ta róża na zdjęciu jest specjalnie dla Ciebie 🙂

Mobile version: Enabled

LOGO_LW_CZARNEPrzypuszczam, że masz dość ciągłego starania się o poprawę relacji?
Być może oczekujesz już tylko tego, by mąż/partner zaangażował się
po prostu w pomoc w obowiązkach domowych, odprowadzaniu dzieci, odrabianiu lekcji i … ? Masz dość ciągłych próśb, powtarzania tego, co trzeba zrobić. Ciągłe odwracanie się głowy Twojego męża w stronę ekranu komputera wyprowadza Cię z równowagi i masz ochotę powiedzieć BASTA. Jesteś zmęczona, zła i czujesz, że przekroczyłaś już granicę swojej wytrzymałości….

Dobrze trafiłaś! Pokażę Ci jak z tego wyjść, żeby poczuć znów radość, pokój serca i cieszyć się życiem. Pomogę Ci dbać relację i pomóc Ci rozwiązywać pojawiające się problemy.
Otrzymasz pomysły dt budowania szczęśliwego związku, które wysyłam co jakiś czas (nie zasypię Cię bezwartościowymi mailami) oraz

Kalendarz miłości – uniwersalne narzędzie
do budowania nawyków. Czytasz, działasz i cieszysz się efektami!
Jest ekscytująco, ciepło i znów widzisz podziw w oczach współmałżonka.

Powered by WordPress Popup