Loading the content... Loading depends on your connection speed!

Masz pytania? Zadzwoń: +48 503 305 561
Koszyk - 0.00 
couponslay

Jestem zbyt wymagająca, czy uległa?

Chciałabyś oscylować gdzieś pomiędzy tymi dwoma skrajnościami, dlatego czasem do głowy przychodzi Ci to pytanie, prawda? W zależności od dnia czy nastroju Twoja odpowiedź może być różna, choć niejedna z nas szuka na nie odpowiedzi. Jesteś zbyt wymagająca, czy zbyt uległa? W którą stronę podjąć zmianę?

Twój wzorzec zachowania ma ogromny wpływ na to, co się dzieje w małżeństwie.

Twój wzorzec zachowania ma ogromny wpływ na to, co się dzieje w małżeństwie. Wydaje się, że dobrze jest być uległym, bo postępujesz wtedy zgodnie z oczekiwaniami drugiej osoby. Niestety, z czasem wzrasta Twoja frustracja i rozgoryczenie. Rezygnujesz ze swoich potrzeb, aż do momentu, gdy czujesz, że sytuacja jest nie do zniesienia. Wtedy zwykle kobiety wybierają jedną z trzech dróg – wybuchają gniewem, wpadają w depresję lub… uciekają. Które rozwiązanie jest Ci najbliższe? Powiem szczerze, że każda opcja jest zaskoczeniem dla współmałżonka, który w zasadzie był zadowolony ze związku. Przecież wszystko działo się wg jego myśli.

Okazujesz niezadowolenie, krytykujesz, masz zły humor, a może nawet poczucie klęski?

Jeśli jesteś zbyt wymagająca, możesz zniszczyć związek, bo odpychasz od siebie drugą osobę. Przyczyną nadmiernych wymagań może być ukształtowane przekonanie, że jest pewien ideał związku, który Ty chcesz zrealizować. Chciałabyś, aby Twoje małżeństwo, relacja w nim przebiegała w określony sposób. Oczywiście, Ty wiesz w jaki. Potrafisz przecież odróżnić zachowanie właściwe od niewłaściwego. Jeśli mąż nie zachowuje się zgodnie z Twoimi oczekiwaniami, wyrażasz to bardzo mocno. Okazujesz niezadowolenie, krytykujesz, masz zły humor, a może nawet poczucie klęski? Przychodzi Ci do głowy czasem myśl – jestem zbyt wymagająca?

zbyt wymagająca

Nadmiernie kontrolujesz?

Inne źródło postawy roszczeniowej, to potrzeba kontrolowania. Często wynika ona z jakiejś ukrytej obawy, niepewności, a może z niedostatecznego poczucia własnej wartości? Sprawy mają potoczyć się w określony sposób, mają przynieść konkretne skutki. Kiedy tak się nie dzieje czujesz złość, wybuchasz gniewem, a mąż zamyka się w sobie i odsuwa. Warto byłoby się zastanowić, czy nie jesteś zbyt wymagająca. Być może potrzebujecie więcej przestrzeni, a może więcej dawki wzajemnego wsparcia i akceptacji?

Zarówno kiedy jesteś zbyt wymagająca, jaki i zbyt uległa – obie skrajne postawy mogą zniszczyć związek.

Zarówno uległość, jaki i to, że jesteś zbyt wymagająca, mogą zniszczyć związek. Obie postawy mogą powodować ogromny ból (poczucie samotności, brak zrozumienia, odrzucenie, dystans) u Ciebie, jak i u współmałżonka. Rozwiązaniem jest umiejętność zaspokajania swoich potrzeb w związku, stawianie granic, negocjowanie rozwiązań w przypadku konfliktów, kontrolowanie złości i skłonności do kontroli.

zbyt wymagająca

Symptomy postawy uległej:

• Zgadzam się na coś dla świętego spokoju.
• Potrzeby i uczucia drugiej osoby są dla mnie zawsze ważniejsze niż moje własne.
• Moim priorytetem jest być miłym i wyrozumiałym, bez względu na sytuację.
• W przypadku konfliktu wycofuję się i zgadzam na rozwiązanie forsowane przez drugą stronę.
• Nawet nie próbuję wpłynąć na zmianę zachowanie drugiej osoby.

Oznaki, że jesteś zbyt wymagająca:

• Jestem szczera aż, do bólu, jeśli mi się coś nie podoba.
• Wiem, czego chcę i dążę do tego, chociaż napotkane przeszkody wzbudzają we mnie złość.
• Kiedy mój mąż nie robi tego, co właściwe i rozsądne, to daję mu to odczuć bardzo mocno.
• Kiedy moje potrzeby w związku są ignorowane, denerwuję się tak długo, aż zostanie to zauważone.
• Wywieram nacisk na męża, aby zrobił to co uważam za właściwe, nawet jeśli irytuje się w trakcie.

 

Jaki jest Twój styl porozumiewania się? Jesteś zbyt wymagająca, a nawet agresywna, czy zbyt uległa? Co chciałabyś z tym zrobić?

Czytaj więcej:

Mąż mnie irytuje

Jak dobrze rozpocząć dzień? – 12 elementów

Czy inteligentny, to znaczy racjonalny i bez emocji?

Emocje czekają, aż je polubisz

Mobile version: Enabled

LOGO_LW_CZARNEPrzypuszczam, że masz dość ciągłego starania się o poprawę relacji?
Być może oczekujesz już tylko tego, by mąż/partner zaangażował się
po prostu w pomoc w obowiązkach domowych, odprowadzaniu dzieci, odrabianiu lekcji i … ? Masz dość ciągłych próśb, powtarzania tego, co trzeba zrobić. Ciągłe odwracanie się głowy Twojego męża w stronę ekranu komputera wyprowadza Cię z równowagi i masz ochotę powiedzieć BASTA. Jesteś zmęczona, zła i czujesz, że przekroczyłaś już granicę swojej wytrzymałości….

Dobrze trafiłaś! Pokażę Ci jak z tego wyjść, żeby poczuć znów radość, pokój serca i cieszyć się życiem. Pomogę Ci dbać relację i pomóc Ci rozwiązywać pojawiające się problemy.
Otrzymasz pomysły dt budowania szczęśliwego związku, które wysyłam co jakiś czas (nie zasypię Cię bezwartościowymi mailami) oraz

Kalendarz miłości – uniwersalne narzędzie
do budowania nawyków. Czytasz, działasz i cieszysz się efektami!
Jest ekscytująco, ciepło i znów widzisz podziw w oczach współmałżonka.

Powered by WordPress Popup