Loading the content... Loading depends on your connection speed!

Masz pytania? Zadzwoń: +48 503 305 561
Koszyk - 0.00 
couponslay

Jakie korzyści ma zgoda na współuczestnictwo partnera w podejmowaniu decyzji?

Spotkałaś/eś pewnie wiele mężczyzn (może parę kobiet), którzy manifestowali swoją niezależność w związku. Sami decydują o kupnie nowego sprzętu, o tym ile zainwestują w naprawę samochodu, co zrobią w wolnym czasie i które popołudnie wybiorą na wykonanie dodatkowej pracy. Nie pytają drugiej strony, co ona na ten temat sądzi. Wydaje się im, że decyzje, które podejmują są optymalne i nie muszą tego z nikim uzgadnać, bo są przecież dorośli.Przyjrzyj się dobrze związkom, które budują. Czy oboje są zaangażowani w relację? Jest między nimi żywe uczucie, głęboka przyjaźń? A może wszystko opiera się na niewidocznych rozgrywkach, nie ma komunikacji wprost, za to współmałżonek stawiany jest wielokrotnie w sytuacji, która mu nie pasuje, ale nikt nie pyta go o zdanie?

Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, że udany związek opiera się na szacunku wobec drugiej osoby. Konsekwencją deklarowanej miłości jest to, że myśli i uczucia partnera są dla Ciebie bardzo ważne. Zobacz, że to już zakłada, że jesteś ich świadoma/y. Skąd ta świadomość się bierze?

Codziennie przeznaczany czas na wspólną rozmowę o tym, co wydarzyło się w ciągu dnia jest jednym z bardzo ważnych fundamentów relacji. Umiesz wysłuchać co ma do powiedzenia Twój partner, bez udzielania rad? Dajesz mu czas na wypowiedzenie tego co czuje? Czy Ty sam dzielisz się swoim wnętrzem, tym co działo się w Tobie, w sferze Twoich uczuć i myśli?

Jeśli szczerze opowiadasz o sobie i chętnie współuczestniczysz w wewnętrznym świecie partnera, gratuluję Ci. Nie jest to łatwe, wymaga to sporej odwagi, a czasem wyjścia poza strefę komfortu. Jeśli oprócz tego pozwalasz wpływać współmałżonkowi na decyzje, które podejmujesz, masz ogromną szansę, że Wasz związek przetrwa wiele lat. W związkach, w których mężczyzna (zwykle właśnie on) nie dzieli się, ani nawet nie ma takiej ochoty, władzą z partnerką, szansa na to, że zmierzają ku rozstaniu wynosi 81%. Jeśli myślisz poważnie o Waszej przyszłości, to w przypadku pojawienia się problemów, będziesz szukać wspólnej płaszczyzny porozumienia, a nie będziesz stawiać na swoim.

kiedy spotyka się

Obie strony, zarówno mąż, jak i żona, wyrażają czasem swój gniew wobec współmałżonka, albo pojawiające się negatywne uczucia. Doświadczenie pokazuje jednak pewne różnice między płciami. Kobiety nie chcą nasilać wrogości w związku, łagodzą wypowiedź, szukają wspólnie rozwiązań. Niestety mężczyźni, którzy usłyszeli komunikat informujący o negatywnych uczuciach,  częściej zamykają się w sobie, krytykują, przyjmują postawę obronną lub wyrażają pogardę. Pokazują w ten sposób, że punkt widzenia współmałżonka nic dla nich nie znaczy. Związek traci wtedy stabilność i jest narażony na ryzyko rozpadu.

Często oboje współmałżonkowie deklarują, że chcą żyć w związku partnerskim. Jeśli jednak nie przełoży się to na gotowość do uzgadniania planów, wysłuchania opinii drugiej strony i wzięcia jej zdania pod uwagę, to same deklaracje nic nie znaczą. Czasem nosimy w sobie wyobrażenie o tym, jacy jesteśmy i czym się kierujemy, ale nasze działanie nie zawsze jest z tym spójne. Na szczęście w małżeństwie mamy do dyspozycji bliską osobę, która może nam uświadomić  to nad czym powinniśmy pracować.

Akceptowanie wpływu żony/męża nie oznacza, że konfliktów nie będzie. Uczucia negatywne mogą i powinny być wyrażone. Nawet jeśli pojawi się gniew, a nawet krytyka, małżeństwo przetrwa. Problem jest wtedy, gdy najmniejsze nawet niezadowolenie spotyka się z ostrym atakiem ze strony partnera.

Czego mężowie mogą się nauczyć od swoich żon?

Największa korzyść z ulegania wpływowi partnerki to ta, że otwartość na drugą osobę wzmaga pozytywne uczucia w związku i umacnia przyjaźń między małżonkami. Dzięki postawie otwartości mężczyzna uczy się rozmawiać, nazywać swoje uczucia, rozpoznawać je u innych. Oczywiście nie wszystkie kobiety mają lepiej rozwiniętą inteligencję emocjonalną. Może być odwrotnie, ale to zwykle kobiety kształcą ją od dzieciństwa poprzez odpowiednie zabawy, a chłopcy ćwiczą zwinność, wytrzymałość i skuteczność. Chłopców fascynuje takie działanie, które sprawia im frajdę samo w sobie. Nie zależy im na budowaniu relacji. Angażują się ci, dla których atrakcją jest dana zabawa, a to, kto w niej bierze udział jest drugoplanowe. Dziewczynki bawią się razem do momentu, gdy któraś z nich nie wyrazi negatywnych uczuć. Normą jest staranie się, aby przywrócić dobre relacje. Jeśli to się uda, to zabawa dziewczynek może nadal trwać.

Przez wiele lat dziewczynki i chłopcy raczej się ze sobą nie bawią. Dopiero w wieku dorastania zaczynają się sobą interesować i różnica w umiejętnościach jest ogromna. Jeśli mężczyźni są otwarci na naukę nowych zachowań to mogą nadrobić braki. Czy rzeczywiście warto?

jednym z najlepszych prezentów

Mężczyzna inteligentny emocjonalnie potrafi zrezygnować z oglądania interesującego dla niego programu, jeśli żona będzie chciała z nim porozmawiać.

Rozumie przeżycia żony oraz dzieci.

Sukces to dla niego przede wszystkim udane życie rodzinne.

Wyraża uczucia sympatii i podziw w stosunku do żony.

Nie boi się emocji ani własnych, ani innych osób.

Buduje więź z żoną. Ona chętnie przychodzi do niego w chwilach radości, ale i załamania.

Jest wspaniałym ojcem.

Ma czas dla bliskich.

Pracuje efektywnie i twórczo, bo ma oparcie w głębokich relacjach rodzinnych.

Widzisz jak wiele związek może skorzystać na tym, że oboje uczymy się od siebie, rozmawiamy i pracujemy nad sobą? Pewnie sama/sam możesz przypomnieć sobie wiele sytuacji takich, gdy przepracowaliście wspólnie wiele spraw i problemów. Jeśli chcesz się tym podzielić, zapraszam do kontaktu ze mną [email protected]

Mobile version: Enabled

LOGO_LW_CZARNEPrzypuszczam, że masz dość ciągłego starania się o poprawę relacji?
Być może oczekujesz już tylko tego, by mąż/partner zaangażował się
po prostu w pomoc w obowiązkach domowych, odprowadzaniu dzieci, odrabianiu lekcji i … ? Masz dość ciągłych próśb, powtarzania tego, co trzeba zrobić. Ciągłe odwracanie się głowy Twojego męża w stronę ekranu komputera wyprowadza Cię z równowagi i masz ochotę powiedzieć BASTA. Jesteś zmęczona, zła i czujesz, że przekroczyłaś już granicę swojej wytrzymałości….

Dobrze trafiłaś! Pokażę Ci jak z tego wyjść, żeby poczuć znów radość, pokój serca i cieszyć się życiem. Pomogę Ci dbać relację i pomóc Ci rozwiązywać pojawiające się problemy.
Otrzymasz pomysły dt budowania szczęśliwego związku, które wysyłam co jakiś czas (nie zasypię Cię bezwartościowymi mailami) oraz

Kalendarz miłości – uniwersalne narzędzie
do budowania nawyków. Czytasz, działasz i cieszysz się efektami!
Jest ekscytująco, ciepło i znów widzisz podziw w oczach współmałżonka.

Powered by WordPress Popup