Loading the content... Loading depends on your connection speed!

Masz pytania? Zadzwoń: +48 503 305 561
Koszyk - 0.00 
couponslay

Jak go zmienić? – Czy o to naprawdę chodzi?

Od jakiegoś czasu czujesz, że oddalacie się od siebie. To mało powiedziane…, czujesz po prostu samotność, będąc w związku. Czujesz, że coś naprawdę trzeba zrobić, podjąć jakieś działanie. W Twojej głowie pojawia się pytanie – jak go zmienić?


Najpierw brakowało Ci czułych gestów, wpatrzonych oczu, poczucia, że razem dzielicie odpowiedzialność, za to, co dzieje się między wami.
Potem okazało się, że nie ma podziału obowiązków, podejmowania wspólnych wysiłków, by wygrać wyścig z czasem i załatwić do wieczora wszystkie konieczne sprawy i obowiązki.
To Ty masz listę zadań, która dotyczy nie tylko spraw zawodowych, ale obejmuje sprawy domowe i rodzinne. A On? Jak go zmienić?

Masz już tego dość, chcesz pozbyć się frustracji i rozczarowania. Próbujesz porozmawiać, uzgodnić, wyrazić prośbę… Chcesz wpłynąć na współmałżonka, by zmienił swoje postępowanie, zrozumiał, czego od niego oczekujesz. Zależy Ci na Waszym wspólnym dobru, na waszym szczęściu i na tym, by żyło się komfortowo.
Niestety, działania, które podejmowałaś nie przynoszą oczekiwanego efektu i teraz czujesz złość i bezsilność. Nie tak miał wyglądać Twój związek. Gniew podpowiada Ci, że pora zrobić coś, co wreszcie przyniesie ulgę. Potrzebujesz gotowego zestawu rad i wskazówek, by zadbać o swoje potrzeby, poprawić jakość komunikacji, postawić granice. Chcesz na nowo rozpalić miłość, poczuć się otoczona ciepłem i mieć przy boku partnera, który będzie dźwigał razem z Tobą ciężar codziennych obowiązków.

Kobiety, czują złość i bezsilność, bo nie dość, że małżeństwo, w którym żyją przechodzi fazę kryzysu, to doświadczyły, że ich działania zmierzające do poprawy nie przynoszą efektów. Zadają sobie pytanie – Jak go zmienić? Jak sprawić, by ON stał się inny, zaczął zachowywać się inaczej?

Kiedy dociera do nich fakt, że nie potrafią tego zrobić, choć są podjęły naprawdę duży wysiłek, najpierw zamykają się w sobie. Czują się zranione i odrzucone. Konfrontacja z tym stanem bardzo boli. Kolejnym krokiem jest wycofanie się z relacji. Pozornie przynosi to ulgę, ale nie daje wyjścia z impasu. Jakiś czas udawanie, że jest ok, że nie boli to jest jakieś rozwiązanie. Możesz radzić sobie w ten sposób, że angażujesz się w relację z dziećmi, szukasz innych źródeł przyjemnych emocji, próbujesz zapomnieć o tym, co nierozwiązywalne, odwracasz uwagę. Tylko od czasu do czasu… wybuchasz, zupełnie nieadekwatnie do tego, co się dzieje.

StockSnap_5KKG0RMWOA

Jak go zmienić?

Wydaje Ci się, że możesz mieć wpływ na to, jak on się zachowuje.
Niestety, tak naprawdę nie jest to prawda!
Nie możesz go zmienić!
Nie możesz zmienić nikogo poza sobą.
Masz wpływ tylko i jedynie na swoje zachowanie.

Jeśli zastanawiałaś się jak go zmienić i podejmowałaś wysiłki w tym kierunku, myślę, że efekty były śmiechu warte. Chichot rzeczywistości słyszysz pewnie w swojej głowie do tej pory. Echo będzie Ci towarzyszyć tak długo przypuszczam, aż porzucisz rozmyślania, jak go zmienić, a zaczniesz myśleć co innego niż do tej pory możesz zmienić TY sama.

Twój mężczyzna ma taką samą proporcję zalet do wad jak każdy przeciętny człowiek. Przypuszczam, że Twój wybór był przemyślany, zatem Twój mąż ma potencjał i zasoby przynajmniej takie jak wszyscy pozostali, a może nawet i lepsze. Pytasz zatem, co robić, zamiast zastanawiać się – jak go zmienić?

To jest pytanie o techniki i narzędzia, które mają wpływ na Twoje życie. One mogą Ci pomóc, ale najważniejsze jest coś innego. Chodzi o zmianę Twojego zachowania, Twojej postawy, a być może również uporządkowanie albo zmiana Twoich oczekiwań i pragnień. To jest jedyna rzecz, jedyny kierunek Twoich działań, który może wpłynąć na postępowanie Twojego męża, ale nie jestem Ci w stanie tego obiecać. To co na pewno się stanie, to pożegnasz się z bezradnością i zmniejszy się Twój poziom złości. Nie wydaje Ci się, że to na początek bardzo dużo?
Pytania, które nadadzą Twojemu myśleniu właściwy kierunek, to:

Jak mam postępować, aby to, co robię zachęcało do ciepłych interakcji,
do podejmowania współpracy przy realizacji obowiązków,
do przejmowania inicjatywy w staraniu się o wzrost uczuć?

Co mogę zrobić, aby stać się kobietą, która będzie zapraszała do budowania relacji?

Co mam zrobić, by nasze wspólne życie dawało mi poczucie szczęścia?

Zacznij od siebie

Pomyśl najpierw o sobie, o tym co możesz zrobić. Zastanów się, co jest dla Ciebie najważniejsze. Jakie Twoje potrzeby są niezaspokojone i które z nich możesz zaspokoić sama. Jak możesz zmienić spojrzenie na rzeczywistość, w której jesteś. Czego możesz się nauczyć i co osiągnąć.

Pomyśl o sobie, trochę tak jak wtedy, gdy byłaś sama. Przypuszczam, że doskonale organizowałaś swoje życie osobiste i zawodowe. Zaspokajałaś swoje potrzeby – wiesz jakie działania poprawiają Twoje emocje, jak jeszcze możesz otrzymać wsparcie, jak popracować nad swoim myśleniem, aby mieć więcej energii, spojrzeć na wspólne sprawy z innej perspektywy, postawić granice nadmiarowi obowiązków, więcej się uśmiechać. Co Ci to da? Pozwoli to uzyskać dystans w stosunku do tego, co wyprowadza z równowagi, gniewa i złości.

Nie chodzi o to, by zaakceptować to, że radzisz sobie tak naprawdę sama, choć żyjesz w związku. Zbyt mało troszczysz się o siebie. Za mało myślisz o sobie samej, o tym, czego chcesz i potrzebujesz, by poczuć się zrelaksowana, zadowolona z siebie, mająca wsparcie od… siebie samej.

W związku z tym na najbliższy czas, zamiast myśleć – jak go zmienić? – pomyśl, co możesz zrobić, aby każdego dnia przeznaczyć chwilę na złapanie dystansu i troskę o siebie samą, o swój komfort i wysoki poziom przyjemnych emocji.

Usiądź w najbliższym czasie z czystą kartką i wypisz, co zrobisz w najbliższym czasie dla siebie. Przeznacz na to czas, wpisz do swojego kalendarza i na listę „to do”. W najbliższym czasie w newsletterze podzielę się tym, co ja planuję zrobić dla siebie, by dać sobie sygnał – troszczę się o siebie, jestem dla siebie ważna.

StockSnap_73VRR7XNJW (1)

 

Zapisz się na newsletter

* wymagane dane

  


Czytaj więcej –

Mój mąż mnie irytuje

Wściekłość, poczucie odrzucenia – jak sobie z tym poradzić?

Jeśli chcesz wiedzieć o mnie coś więcej

Mobile version: Enabled

LOGO_LW_CZARNEPrzypuszczam, że masz dość ciągłego starania się o poprawę relacji?
Być może oczekujesz już tylko tego, by mąż/partner zaangażował się
po prostu w pomoc w obowiązkach domowych, odprowadzaniu dzieci, odrabianiu lekcji i … ? Masz dość ciągłych próśb, powtarzania tego, co trzeba zrobić. Ciągłe odwracanie się głowy Twojego męża w stronę ekranu komputera wyprowadza Cię z równowagi i masz ochotę powiedzieć BASTA. Jesteś zmęczona, zła i czujesz, że przekroczyłaś już granicę swojej wytrzymałości….

Dobrze trafiłaś! Pokażę Ci jak z tego wyjść, żeby poczuć znów radość, pokój serca i cieszyć się życiem. Pomogę Ci dbać relację i pomóc Ci rozwiązywać pojawiające się problemy.
Otrzymasz pomysły dt budowania szczęśliwego związku, które wysyłam co jakiś czas (nie zasypię Cię bezwartościowymi mailami) oraz

Kalendarz miłości – uniwersalne narzędzie
do budowania nawyków. Czytasz, działasz i cieszysz się efektami!
Jest ekscytująco, ciepło i znów widzisz podziw w oczach współmałżonka.

Powered by WordPress Popup