Loading the content... Loading depends on your connection speed!

Masz pytania? Zadzwoń: +48 503 305 561
Koszyk - 0.00 
couponslay

Jak dobrze rozpocząć dzień? – 12 elementów

Wiesz, że dobry początek dnia ma ogromny wpływ na to, co będzie się działo w ciągu dnia? Od niego zależy, czy wieczorem będziesz zadowolona z tego jako wykorzystałaś czas i czy ten dzień przybliżył Cię do realizacji Twoich celów. Warto przemyśleć to, co będziesz robić rano, jakie są kolejne czynności, aby zaraz po wzmacniającym poranku zająć się tym, co masz do zrobienia danego dnia. Choć poranek jest zwykle pełen pośpiechu, to jest to również czas, kiedy możesz budować relację w Waszym związku. Jak dobrze rozpocząć dzień? Zapraszam Cię do owocnych przemyśleń.

Jak dobrze rozpocząć dzień? Zrób solidny plan i trzymaj się go!

 

 1. Pobudka

Nie warto włączać funkcji drzemki, ani nastawiać budzika na ostatni moment. Frustracja na samym początku dnia, związana z tym, że nie zdążysz, bo masz za mało czasu, to niepotrzebny stres i podcięcie sobie nóg na wstępie. Przetestuj sygnał (melodię), która będzie Ci się dobrze kojarzyć i umożliwi Ci łagodne przejście do następnego punktu wzmacniającego poranka.

 

 1. Pozytywna myśl.

Jaka będzie Twoja pierwsza myśl, kiedy się obudzisz? Co pomyślisz o nadchodzącym dniu? Co przyniesie Ci satysfakcję, a co radość? Jakie miłe chwile Cię czekają? Pomyśl również z wdzięcznością, że obok Ciebie jest Twój mąż, który … (jaką ma zaletę, co umie, co od niego otrzymałaś?)

 

 1. Moment na wzmocnienie relacji.

 

Zakładam, że Twój mąż jest tuż obok i to również jest jego czas budzenia się. Jeśli nie, to przesuń ten moment na chwilę, kiedy go zobaczysz, zanim wyjdzie do pracy lub wyślij mu czułego smsa.

Popatrz mężowi z uśmiechem w oczy, przytul się do niego, wykonaj jakiś czuły gest i powiedz to, co sobie pomyślałaś o nim. Pamiętaj, że chodzi o autentyczność, czyli w zależności od Twojego nastroju, poziomu sympatii i podziwu między Wami, będą to różne gesty i słowa. Chodzi o to, byś dała sygnał – dobrze, że jesteś ze mną, jesteś dla mnie ważny.

 

 1. Rozciąganie się lub mała dawka ruchu.

 

Twoje ciało budzi się ze snu. Wiele godzin leżałaś bez ruchu. Zacznij od przyciągnięcia kolana do brody, a potem zmień nogę. Powtórz to kilka razy. Wyciągnij się, aby rozluźnić ramiona. Pokręć głową z lewa na prawo, a potem poruszaj głową, jakby była wahadłem. Wstając możesz zrobić koci grzbiet i pomruczeć.

 

 1. Prysznic i szybka toaleta.

 

Polanie ciała wodą (może być zimna) rozbudzi Cię ostatecznie i odświeży. Wskocz w przygotowane wczoraj ubrania. Piżamę warto od razu odłożyć na miejsce.

 

 1. Szklanka wody z octem jabłkowym lub cytryną.

 

Ocet jabłkowy wzmacnia metabolizm, odtruwa, dostarcza witamin, odtruwa, likwiduje stany zapalne i poprawia wygląd skóry. Do 1 szklanki wody dodaj 1 łyżkę octu. Jedyny minus jest taki, że w przypadku osób wrażliwych może podrażniać żołądek. Przetestuj wtedy mniejszą dawkę octu na szklankę wody. Woda nawadnia organizm i wzmacnia koncentrację. Warto ją stosować na początek dnia.

jak dobrze rozpocząć dzień

 

 1. Medytacja lub/i inspirująca lektura.

 

Rodzaj medytacji wybierz sama. Mój sposób to medytacja ignacjańska. Przygotowuję ją poprzedniego dnia. Wiem co jest mi do niej potrzebne, mam przygotowany fragment. Optymalny czas to 30 minut. Jeśli robisz krótszą medytację np. 10-15 minutową, to pozostaje czas na czytanie inspirującej książki.
Chodzi o obniżenie poziomu kortyzolu, dodanie dobrej energii, uporządkowanie myśli i pracę nad myślami (wpływasz pozytywnie na emocje, uzyskujesz spokój). Mentalnie przygotowujesz się do pracy, która czeka Cię po odprowadzeniu dzieci do szkoły lub przedszkola. To jeden z ważniejszych elementów strategii – jak dobrze rozpocząć dzień.

 

 1. Pobudka dla dzieci, ubieranie się.

 

Budzisz dzieci, pomagasz im przy porannych przygotowaniach, być może robisz teraz makijaż.

 

 1. Wspólne śniadanie.

 

Nie omijaj tego punktu, warto zjeść coś dobrego, by głód nie objawił się za chwilę ssaniem w żołądku. Wspólny posiłek to moment, kiedy razem się spotykacie i dzielicie się tym, co Was czeka. Oczywiście to raptem kilkanaście minut. Jeśli poranek jest dobrze zaplanowany, Ty wyspana i po porannej medytacji, macie okazję na wypowiedzenie kilku, serdecznych, dodających wiary w siebie, słów.

 

 1. Przygotowanie do wyjścia.

 

Ogarniasz towarzystwo, pytasz o czym jeszcze trzeba pamiętać, ubieracie buty i wierzchnie ubrania.

 

 1. Czułe pożegnanie z mężem.

 

Przypuszczam, że zapytasz – jeszcze i to? Tak, trwa to kilkadziesiąt sekund, nie więcej. Buziak, przytulenie, a może noski-noski? Za każdym razem (no prawie), kiedy któreś z Was wychodzi, to drugie pojawia się przy drzwiach i żegnacie się serdecznie. Nie zdajesz sobie sprawy, jak to wzmacnia relację. To kolejny sygnał – jesteś dla mnie ważny/ważna.

 

 1. Odprowadzenie dzieci, droga do pracy lub powrót do domu (jeśli tutaj pracujesz).

 

Wracając pomyśl, jakie priorytety ustaliłaś na dzisiejszy dzień. Przypomnij sobie co jest najważniejsze dziś, bez czego ten dzień będzie stracony. Kiedy dotrzesz do miejsca, gdzie pracujesz, zabierz się za tą najważniejszą rzecz od razu.
W trakcie drogi możesz posłuchać muzyki lub przygotowanego wcześniej podcastu.

 

Oczywiście to propozycja jak dobrze rozpocząć dzień, schemat, który możesz dostosować do Twoje sytuacji i Twoje sposobu pracy. Jeśli brakuje Ci motywacji, aby spać wystarczająco długo, zerknij TUTAJ, a jeśli szukasz pomysłu, co pozytywnego powiedzieć mężowi to podpowiedzi znajdziesz TUTAJ.

Mobile version: Enabled

LOGO_LW_CZARNEPrzypuszczam, że masz dość ciągłego starania się o poprawę relacji?
Być może oczekujesz już tylko tego, by mąż/partner zaangażował się
po prostu w pomoc w obowiązkach domowych, odprowadzaniu dzieci, odrabianiu lekcji i … ? Masz dość ciągłych próśb, powtarzania tego, co trzeba zrobić. Ciągłe odwracanie się głowy Twojego męża w stronę ekranu komputera wyprowadza Cię z równowagi i masz ochotę powiedzieć BASTA. Jesteś zmęczona, zła i czujesz, że przekroczyłaś już granicę swojej wytrzymałości….

Dobrze trafiłaś! Pokażę Ci jak z tego wyjść, żeby poczuć znów radość, pokój serca i cieszyć się życiem. Pomogę Ci dbać relację i pomóc Ci rozwiązywać pojawiające się problemy.
Otrzymasz pomysły dt budowania szczęśliwego związku, które wysyłam co jakiś czas (nie zasypię Cię bezwartościowymi mailami) oraz

Kalendarz miłości – uniwersalne narzędzie
do budowania nawyków. Czytasz, działasz i cieszysz się efektami!
Jest ekscytująco, ciepło i znów widzisz podziw w oczach współmałżonka.

Powered by WordPress Popup