Loading the content... Loading depends on your connection speed!

Masz pytania? Zadzwoń: +48 503 305 561
Koszyk - 0.00 
couponslay

6 powodów, dlaczego Twoje potrzeby nie są zaspokajane w związku

Kiedy czujesz, że Twoje potrzeby nie są zaspokajane w związku, to zwykle winisz za to tego, który w tym związku z Tobą jest, czyli męża/partnera. Bardzo często nie jest to właściwa ocena sytuacji. Zanim całą winę za obecny stan rzeczy zrzucisz na niego, to zastanów się, czy ze swojej strony zrobiłaś wszystko, co można było, aby Twoje potrzeby były zaspokojone.

Czynniki, które mają wpływ na to, że Twoje potrzeby nie są zaspokajane w związku:

  1. Nie masz takich umiejętności, by w pokojowy sposób, bez manipulacji nakłonić drugą osobę, by wyszła naprzeciw Twoim oczekiwaniom.

Być może po prostu nie potrafisz mówić wprost o tym, czego potrzebujesz. Masz trudności z tym, aby wyrażać swoje życzenia wprost. Nie doświadczyłaś tego, że tak można, że to może przynieść efekt. Nie bierzesz też pod uwagę możliwości negocjacji. Czasem chciałybyśmy, aby prośba, która została wypowiedziana było zaspokojone natychmiast i na 100%. Jeśli nie, to zamykamy się w sobie. Może tak było w Twoim przypadku. Próbowałaś powiedzieć, czego potrzebujesz, ale nie spotkało się to z właściwą reakcją. Poczułaś się odrzucona. Być może pomyślałaś, że zachowałaś się niewłaściwie. Od tej pory nie mówisz o swoich potrzebach, ale niechęć w stosunku do drugiej strony nieustannie narasta. Pojawia się poczucie smutku i zawodu. Czy znasz takie sytuacje z autopsji?

  1. Nie wiesz tak naprawdę, czego oczekujesz od drugiej osoby.

To, czego mogą nauczyć rodzice własne dzieci, to umiejętność zadbania o siebie, o swoje potrzeby. Nie, nie chodzi o egoizm, ale o zrozumienie czego potrzebujesz, że móc dobrze funkcjonować i być dla innych. Jeśli pochodzisz z takiej rodziny, w której się tego nauczyłaś, to są to Twoje zasoby. Masz to, czego nie ma wiele osób. Być może jednak nie jest to dla Ciebie łatwe, by określić czego potrzebujesz. Nie brałaś też pod uwagę tego, że w związku nawzajem możecie od siebie oczekiwać pomocy w zaspokajaniu swoich potrzeb i to jest jak najbardziej pożądana sytuacja. Zatem, określ, czego Ci brakuje. Pomyśl, co może sprawić, że będziesz miała więcej energii, więcej radości i zapału do tego, by rozpoczynać kolejny dzień? Co konkretnie miałby zrobić Twój mąż? Pamiętaj, że jednorazowa odmowa z jego strony, szczególnie, gdy on podaje ważne argumenty, to coś jak najbardziej ok.

  1. Nie potrafisz znaleźć równowagi między tym czego Ty potrzebujesz, a tym co potrzebuje druga osoba.

Nie potrafisz określić o co możesz poprosić? Twój mąż ma dużo obowiązków, swoje potrzeby i nie wiesz, czy „możesz” prosić? Czy to jest odpowiedni moment? Z kolei, gdy on prosi, nie potrafisz odmówić. Gdybyś to zrobiła, to np. miałabyś czas, aby się zregenerować – uciąć krótką drzemkę lub chwilę poczytać, a właśnie bardzo tego potrzebujesz. Nie potrafisz jednak odmówić, bo myślisz sobie, że skoro on prosi, to jest to coś bardzo ważnego dla niego. Jeśli tego nie potrafisz wyważyć, warto samej zastanowić się, co się stanie, jeśli nie skorzystasz z drzemki? Jak będziesz się czuć? Czy będziesz mogła nadal funkcjonować? A z kolei Twój mąż? Co się stanie, jeśli nie zrobisz tego, o co on prosi? Taka analiza, szczególnie jeśli chodzi o Wasze ważne potrzeby, pomoże Ci podjąć dobrą decyzję – zgodzić się czy odmówić, poprosić o coś, czy zrezygnować.

legs-434918_1920

  1. Reagujesz pod wpływem emocji.

Czasem Twoje emocje są tak silne, że choć potrafiłabyś powiedzieć o tym, o co Ci chodzi na spokojnie, to w tym momencie nie potrafisz tego zrobić. Nawet jeśli używasz odpowiednich słów, to mimika twarzy, ton głosu i postawa ciała pokazują Twoje zniecierpliwienie, a może nawet ukrytą agresję. Nie nastraja to partnera pozytywnie do Twojej prośby. Odruchowo, nie zastanawiając się wycofuje się i słyszysz niestety odmowę. Nie ma w nim gotowości do zrozumienia i wyjścia naprzeciw. Odczytuje Twoje emocje jako wrogość lub żądanie, albo jedno i drugie naraz.

  1. Zapominasz o tym, jaki jest Twój cel długofalowy.

Kiedy masz niską tolerancję na dolegliwości psychiczne (kiedy jesteś np. zmęczona lub rozdrażniona), to często angażujesz się niepotrzebnie w jakąś interakcję i domagasz, czegoś, czego tak naprawdę nie chcesz. Kiedy indziej być może również zgadzasz na coś, na co nie powinnaś (np. bierzesz na siebie za dużo obowiązków). Z kolei pod wpływem gniewu możesz wypowiadać groźby i domagać się natychmiastowego spełnienia swoich żądań. Później okazuje się, że to nie było takie ważne i niepotrzebnie nadwyrężyłaś Waszą relację. Zależało Ci tak naprawdę na czymś innym, a wymusiłaś zgodę na coś, co nie jest tak naprawdę ważne. Twoje prawdziwe potrzeby nie są zaspokajane w związku.

  1. Masz myśli i przekonania, które powodują, że Twoje potrzeby nie są zaspokajane w związku.

Być może nie dajesz sobie prawa do tego, aby otrzymać to, czego potrzebujesz. Uważasz, że nie zasługujesz na odpoczynek od pracy. Wydaje Ci się, że obowiązków jest tak dużo, że nie można poświęcać czasu na coś, co tak naprawdę nie jest konieczne.
Może boisz się negatywnych następstw swojej prośby lub odmowy? Bierzesz na siebie zbyt wiele, bo wydaje Ci się, że tak trzeba? Zastanów się, co nie pozwala Ci na to, by Twoje potrzeby były zaspokojone. Jaka myśl lub przekonanie stoi tutaj na przeszkodzie?

 

Przyjrzyj się tym czynnikom, które sprawiają, że Twoje potrzeby nie są zaspokajane w związku. Zastanów się, co najłatwiej zmienić, byś mogła poczuć satysfakcję z relacji, w której się znajdujesz. I po prostu zrób to.

Jakie podejmiesz działania?

 

W przyszłym tygodniu, w środę 5.09 o 21.00 zapraszam Cię na 🎁👉WEBINAR – „9 sygnałów, że w związku źle się dzieje. Zamień kryzys na fascynację”.

❤️❤️❤️Zapisz się TUTAJ – https://9sygnalow.subscribemenow.com/

Dzięki uczestnictwie w tym webinarze będziesz bliżej rozwiązania Waszych problemów w związku.

Zapisz się na webinar, jeśli chcesz:

➡️🎁Odzyskać nadzieję, że w sytuacji, w jakiej się znajdujesz w małżeństwie jeszcze wiele można zrobić
➡️🎁Dostrzec możliwości wprowadzenia nowych rozwiązań
➡️🎁Zobaczyć z perspektywy Waszą sytuację w związku
➡️🎁Przyjrzeć się temu, w jaki sposób rozmawiacie ze sobą
➡️🎁Sprawdzić, które elementy Waszej komunikacji działają najbardziej destrukcyjnie
➡️🎁Zastanowić się, co możesz zrobić, aby zażegnać kryzys.

❤️❤️❤️Zapisz się na webinar TUTAJ – https://9sygnalow.subscribemenow.com/

 

Mobile version: Enabled

LOGO_LW_CZARNEPrzypuszczam, że masz dość ciągłego starania się o poprawę relacji?
Być może oczekujesz już tylko tego, by mąż/partner zaangażował się
po prostu w pomoc w obowiązkach domowych, odprowadzaniu dzieci, odrabianiu lekcji i … ? Masz dość ciągłych próśb, powtarzania tego, co trzeba zrobić. Ciągłe odwracanie się głowy Twojego męża w stronę ekranu komputera wyprowadza Cię z równowagi i masz ochotę powiedzieć BASTA. Jesteś zmęczona, zła i czujesz, że przekroczyłaś już granicę swojej wytrzymałości….

Dobrze trafiłaś! Pokażę Ci jak z tego wyjść, żeby poczuć znów radość, pokój serca i cieszyć się życiem. Pomogę Ci dbać relację i pomóc Ci rozwiązywać pojawiające się problemy.
Otrzymasz pomysły dt budowania szczęśliwego związku, które wysyłam co jakiś czas (nie zasypię Cię bezwartościowymi mailami) oraz

Kalendarz miłości – uniwersalne narzędzie
do budowania nawyków. Czytasz, działasz i cieszysz się efektami!
Jest ekscytująco, ciepło i znów widzisz podziw w oczach współmałżonka.

Powered by WordPress Popup