Loading the content... Loading depends on your connection speed!

Masz pytania? Zadzwoń: +48 503 305 561
Koszyk - 0.00 
couponslay

Czy sympatia i podziw są łatwo dostępne w małżeństwie?

Wiesz, co jest dowodem na to, że między małżonkami istnieje nić sympatii i podziwu?To sposób myślenia o przeszłości. Nawet jeśli dla ich związku to nie jest najlepszy czas, to jeśli wspominając przeszłość ich serca pełne są ciepła i sympatii do współmałżonka, to znaczy, że ten związek przetrwa trudne chwile. Warto więc wracać do przeszłości, by przypominać sobie to wszystko, co wydarzyło się dobrego między wami.

Pamiętasz pierwszą randkę i te uczucia, które gościły w twoim sercu? To zaciekawienie drugą osobą, podekscytowanie jak będzie razem, podziw w oczach drugiej osoby i zażenowanie, że jeszcze nie znacie się jako para. Wszystko jeszcze się kształtowało, działo się po raz pierwszy i niosło ogromną nadzieję na przyszłość. Radość przepełniała serce, bo byliście pierwszy raz jako para, a nie już jako dwoje.

pexels-photo-215482

Ważne momenty w we wspólnym życiu to pierwsze poważniejsze rozmowy, zwierzenia i plany. To zaręczyny, zaślubiny, odkrywanie sfery seksualności, wiadomość o poczęciu dziecka… Każde małżeństwo ma wiele swoich własnych wspomnień. Niekoniecznie związanych z jakimiś wielkimi wydarzeniami. Emocje, które się wtedy pojawiły, zostają w pamięci do dziś!

Pamiętam pierwsze ostatki przeżyte razem, wspólne tańce, oczy wpatrzone we mnie i radość w sercu. Wspominam nasz wyjazd po ślubie i to, że nie bardzo chciało nam się spacerować, ani opalać na plaży. Pamiętam delikatność mojego męża i jego uważność w stosunku do mnie. Zarówno wtedy, jak i teraz czuję, że jest „dla mnie”. Pełen szacunku i wrażliwości. Możemy porozmawiać na każdy temat. To nie znaczy, że zawsze porozumiewamy się bez problemu. Stawiamy jednak nasze małżeństwo jako jeden z najważniejszych priorytetów w naszym życiu. Wyżej niż praca zawodowa i kontakty z innymi ludźmi. Jesteśmy dla siebie najważniejsi.

A wy jak często sięgacie do pozytywnych wspomnień? Potrafisz wymienić zalety swojego małżonka/i?

pexels-photo-192329

Uczucia są ważne. Warto je pielęgnować. Jeśli będziecie skupiać uwagę bardziej na pozytywach niż na tym, co trudne w waszej relacji, będziecie mieli siłę i motywację, by brać się za rozwiązywanie problemów między wami. Dużo łatwiej sobie z nimi poradzicie.

Kiedy to co trudne niełatwo ustępuje, warto odwrócić swoją uwagę i skierować wzrok tam, gdzie można było ucieszyć się porozumieniem, jednością i wzajemnym zafascynowaniem. To wszystko znów jest możliwe. Jest w zasięgu ręki.

Budowanie sympatii i podziwu jest sposobem na monotonię rzeczywistości i codzienne zmęczenie. Jest jak ulubiona przyprawa, która nadaje smak. Bez niej najlepsze nawet składniki użyte w wykwintnym daniu wydają się nijakie, bez wyrazu.

  1. Za co podziwiasz współmałżonka/ę?
  2. W jakich sytuacjach czujesz przypływ sympatii w stosunku do niego/ do niej?
  3. Jakie wspólne wartości was łączą?
  4. Czego nauczyliście się od siebie nawzajem?
  5. Jakie trudne chwile przeszliście dzięki temu, że byliście dla siebie wsparciem, jak prawdziwi przyjaciele?
  6. Pamiętasz ślub i miesiąc miodowy? Co w tym wszystkim było najpiękniejsze?
  7. Czym różnicie się od innych małżeństw, z czego możecie być dumni?
  8. Jaką niespodziankę chciałabyś/byś przygotować dla partnera?
  9. W jaki sposób zaplanujesz wasze najbliższe wspólne wyjście?

Pomyśl nad odpowiedziami, a najlepiej zastanówcie się razem.  Można wiele zrobić, aby zwiększyć poziom satysfakcji w związku. Ważne jest to, by wiedzieć CO zrobić i … poświęcić na to CZAS.

9 grudnia 2016 organizuję Randkę Małżeńską – warsztaty dla par na temat „Lubię Cię i podziwiam”. Jeśli jesteś z Łodzi lub okolic to koniecznie do nas dołącz! Randka listopadowa była bardzo udana. Nie zwlekaj więc z decyzją, bo to już bardzo blisko! Ze szczegółami zapoznaj się TUTAJ.

Mobile version: Enabled

LOGO_LW_CZARNEPrzypuszczam, że masz dość ciągłego starania się o poprawę relacji?
Być może oczekujesz już tylko tego, by mąż/partner zaangażował się
po prostu w pomoc w obowiązkach domowych, odprowadzaniu dzieci, odrabianiu lekcji i … ? Masz dość ciągłych próśb, powtarzania tego, co trzeba zrobić. Ciągłe odwracanie się głowy Twojego męża w stronę ekranu komputera wyprowadza Cię z równowagi i masz ochotę powiedzieć BASTA. Jesteś zmęczona, zła i czujesz, że przekroczyłaś już granicę swojej wytrzymałości….

Dobrze trafiłaś! Pokażę Ci jak z tego wyjść, żeby poczuć znów radość, pokój serca i cieszyć się życiem. Pomogę Ci dbać relację i pomóc Ci rozwiązywać pojawiające się problemy.
Otrzymasz pomysły dt budowania szczęśliwego związku, które wysyłam co jakiś czas (nie zasypię Cię bezwartościowymi mailami) oraz

Kalendarz miłości – uniwersalne narzędzie
do budowania nawyków. Czytasz, działasz i cieszysz się efektami!
Jest ekscytująco, ciepło i znów widzisz podziw w oczach współmałżonka.

Powered by WordPress Popup