Loading the content... Loading depends on your connection speed!

Masz pytania? Zadzwoń: +48 503 305 561
Koszyk - 0.00 
couponslay

8 zwyczajów które wzmocnią każdą relację

Wszystkie małżeństwa potrzebują pewnych zwyczajów które wzmocnią każdą relację. Nie jest prawdą, że szczęśliwe pary wcale się nie kłócą. Między nimi jest tyle samo sprzeczek i nieporozumień jak w przypadku małżeństw, które myślą o rozwodzie. To nie umiejętność rozwiązywania konfliktów jest tutaj sprawą kluczową. Ważne są inne elementy, które sprawiają, że pomimo różnic i nieprozumień związek nie tyko trwa, ale jeszcze się pogłębia. Wzajemna życzliwość, współpraca, porozumienie są codziennością i wygląda na to, że to małżeństwo ma solidne fundamenty, których nic nie zmoże. Pamiętasz tekst, który zamieszczony został TUTAJ? Poniżej znajduje się rozszerzenie pewnych kwestii.

1.Rytuały wzmacniające związek.

Szczęśliwi małżonkowie mają wypracowany rytuał codziennej pracy, rozmowy, odpoczynku, a nawet modlitwy. Określony sposób organizacji dnia to podstawa budowania związku, to rama wspólnej codzienności. Rytuały sprawiają, że relacja jest dla małżonków priorytetem i dzięki nim mają oni czas na podzielenie się swoimi myślami oraz przeżyciami i na odnowienie i pogłębienie relacji. O rozmowie wspierającej możesz poczytać w tym artykule.

2. Wsparcie i wzajemna życzliwość.

Małżonkowie starają się, aby umilić życie parterowi, sprawić mu radość i przyjemność. W przypadku, gdy jedno z nich ma problem, nie izolują się, ale starają się pomóc w rozwiązaniu go, nawet jeśli nie mają na to ochoty.

3. Dbałość o emocjonalną równowagę.

Szczęśliwe pary mają umiejętność monitorowania swoich emocji. Potrafią przerwać stresującą rozmowę, kiedy emocje zaczynają wymykać się im spod kontroli. Wiedzą, co należy zrobić, aby wrócić z powrotem do postawy pełnej spokoju i empatii w stosunku do partnera, tak by dalsza rozmowa przebiegała w lepszej atmosferze. Nie winią partnera za swoje własne reakcje emocjonalne. Wyciągają wnioski i starają się następnym razem być lepszym rozmówcą. Jeśli Twoim problemem jest PMS, co zrobić w tej kwestii opisałam na tej stronie. Pamiętaj o autoafirmacji!

małżeństwo

Warsztaty online dla par – 8 stycznia 2021 godz. 19.00 Sprawdź – TUTAJ! 
4. Przekonanie o tym, że małżonek ma dobre intencje.

Małżonkowie wiedzą, że wiele konfliktów wynika po prostu z błędów w komunikacji lub braku zrozumienia. Zachowanie partnera nie jest interpretowane jako złośliwe, albo świadomie raniące. W szczęśliwych związkach bardzo ważnym elementem jest wyjaśnianie spornych kwestii, dopowiadanie tego, co mogłoby być źle zrozumiane, doszukiwanie się prawdziwych intencji  oraz niewypowiedzianych potrzeb drugiej osoby.

5. Wzajemna troska o kondycję związku, szczególnie w przypadku pojawienia się problemów.

Szczęśliwe pary wiedzą, że w przypadku problemów nie jest najważniejszą sprawą jego rozwiązanie. Najważniejsze jest to, by problem nie zniszczył ich małżeństwa i aby przejść przez szukanie rozwiązania razem. Szukają sposobów, by nie doszło do eskalacji negatywnych emocji, a wręcz przeciwnie, aby odzyskać spokój i dystans do tego, co się dzieje. Uleganie wpływom partnera to konieczna postawa, która ma bardzo silny wpływ na jakość związku – KLIKNIJ.

6. Wzajemny szacunek, odpowiedzialność i poszanowanie granic drugiej osoby.

W szczęśliwych związkach małżonkowie szanują się nawzajem. Gotowi są słuchać i uczyć się od siebie, nawet jeśli to nie jest łatwe. Nie muszą zrozumieć, dlaczego coś jest ważne dla partnera. Wystarczy, że jest to istotne. Akceptują swoje granice i współpracują, aby zaspokoić  nawzajem swoje potrzeby i wyjść naprzeciw upodobaniom, nawet jeśli te potrzeby i upodobania  nie są dla drugiej strony logiczne.

7. Błędy są okazją do nauki.

Szczęśliwe małżeństwa wyciągają wnioski z niepowodzeń. Są w stanie powrócić do użytych argumentów i wypowiedzi w tym celu, aby wyciągnąć wnioski na przyszłość. Nie obwiniają siebie nawzajem, nie atakują i nie udowadniają, kto tak naprawdę miał rację. Pragną, aby następne rozmowy były bardziej przyjazne, skuteczne i przebiegały w lepszej atmosferze. O problemach z komunikacją, masz artykuł TUTAJ.

8. Korzystanie ze wsparcia innych osób.

Ostatnie z 8-u zwyczajów które wzmocnią każdą relację. Szczęśliwe małżeństwa wiedzą kiedy należy poszukać okazji, aby czegoś wzmocnić więź, polepszyć komunikację, czy rozwiązać trudny problem. Nie opowiadają swoim przyjaciołom o małżeńskich problemach tylko po to by uzyskać potwierdzenie swoich uprzedzeń. Pogłębiają umiejętności rozumienia siebie nawzajem zarówno wtedy, gdy wszystko układa się między nimi dobrze, jak również wtedy, gdy nie mogą sobie z czymś poradzić. Korzystają z wiedzy innych, dojrzałych małżonków, którzy znają i akceptują ich oboje, jak również z pomocy specjalistów, którzy mogą nauczyć ich czegoś nowego.

Który z elementów masz doprowadzony do perfekcji? Pochwal się proszę!
8 zwyczajów które wzmocnią każdą relację? A może dodasz jakiś punkt od siebie? Poniżej znajdziesz jeszcze jedną propozycję –

Warsztaty online dla par – 8 stycznia 2021 godz. 19.00 Sprawdź – TUTAJ! 

 

Mobile version: Enabled

LOGO_LW_CZARNEPrzypuszczam, że masz dość ciągłego starania się o poprawę relacji?
Być może oczekujesz już tylko tego, by mąż/partner zaangażował się
po prostu w pomoc w obowiązkach domowych, odprowadzaniu dzieci, odrabianiu lekcji i … ? Masz dość ciągłych próśb, powtarzania tego, co trzeba zrobić. Ciągłe odwracanie się głowy Twojego męża w stronę ekranu komputera wyprowadza Cię z równowagi i masz ochotę powiedzieć BASTA. Jesteś zmęczona, zła i czujesz, że przekroczyłaś już granicę swojej wytrzymałości….

Dobrze trafiłaś! Pokażę Ci jak z tego wyjść, żeby poczuć znów radość, pokój serca i cieszyć się życiem. Pomogę Ci dbać relację i pomóc Ci rozwiązywać pojawiające się problemy.
Otrzymasz pomysły dt budowania szczęśliwego związku, które wysyłam co jakiś czas (nie zasypię Cię bezwartościowymi mailami) oraz

Kalendarz miłości – uniwersalne narzędzie
do budowania nawyków. Czytasz, działasz i cieszysz się efektami!
Jest ekscytująco, ciepło i znów widzisz podziw w oczach współmałżonka.

Powered by WordPress Popup