Loading the content... Loading depends on your connection speed!

Masz pytania? Zadzwoń: +48 503 305 561
Koszyk - 0.00 
couponslay

„Z małżeństwem jest jak z ogniskiem…” – wywiad

Dziś moim gościem jest Justyna, młoda mężatka, która, choć staż małżeński ma niewielki, to doświadczeniem w pracy nad relacją i dojrzałością miłości, byłaby w stanie obdzielić jeszcze jakieś małżeństwo 😉

Jak długo jesteście razem?

Znamy się od 8 lat, od 3 lat jesteśmy szczęśliwym małżeństwem 🙂

Jak się poznaliście?

Poznaliśmy się drogą bardzo współczesną – przez internet. Dzieliło nas blisko 300 km, ale nie było to przeszkodą, by pogłębiać znajomość.

Co zadecydowało o tym, że każde z Was doszło do wniosku – chcę być z nim/nią przez resztę życia?

W naszym przypadku określenie „miłość od pierwszego wejrzenia” ma szczególne znaczenie i jest bardzo trafione. Od pierwszego spotkania czuliśmy się sobie niezwykle bliscy, każde kolejne spotkanie potwierdzało tylko pierwsze wrażenie i pierwsze emocje. Z biegiem czasu odkrywaliśmy coraz więcej rzeczy, które nas łączą, czuliśmy coraz mocniej, że pasujemy do siebie i żadne z nas nie wyobrażało sobie bycia z nikim innym. Przetrwaliśmy różne momenty kryzysowe, które tak naprawdę jedynie nas umocniły i utwierdziły, że chcemy spędzić razem resztę życia i w końcu stanęliśmy na ślubnym kobiercu, by przyrzec sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską aż do śmierci.

Często zdarzają się konflikty między Wami? Jak one przebiegają?

Oczywiście, że zdarzają nam się konflikty, chyba nie ma małżeństwa, w którym ich nie ma 😉 Czasem powodem konfliktu bywa błahostka, a czasem stajemy przed poważniejszą kwestią do rozwiązania, ale najważniejsze jest to, że staramy się rozmawiać i rozwiązywać spory, niejasności, problemy, nie zamiatamy spraw pod dywan. Nacisk należy położyć na słowo – staramy się, bo czasem komunikowanie się wychodzi nam lepiej, a czasem gorzej, ale podejmujemy trud pracy nad sobą i nad naszym małżeństwem. Bywają konflikty burzliwe, które szybko są rozwiązywane i bywają takie, które każde z nas musi rozważyć w samotności i dopiero dochodzimy do wspólnego konsensusu. Ale najważniejsze jest to, że zawsze się jakoś porozumiemy i pogodzimy.

Zdarza się Wam popełniać błędy w komunikacji?

Niestety czasem natłok codziennych obowiązków, zdarzeń, rutyna, zmęczenie itd. sprawiają, że zdarza nam się popełniać błędy w komunikacji. Ja czasem narzekam i marudzę po kobiecemu, że coś jest nie zrobione albo, że coś znów ja muszę zrobić, choć miało być inaczej, czego mąż nie lubi. Z kolei ja nie lubię, gdy mąż się przede mną zamyka, a czasem bywa tak, że potrzebuje więcej czasu, by móc spokojnie o czymś porozmawiać albo, że nie chce w danej chwili rozmawiać, bo musi się uspokoić, ochłonąć albo coś sobie przemyśleć.

SONY DSC

Stosujecie jakieś sposoby na rozładowanie negatywnych emocji? Jest to coś śmiesznego, nietypowego?

Na rozładowanie negatywnych emocji najbardziej pomaga nam przytulenie od współmałżonka 🙂 Od razu spada z nas ciężar konfliktu, nieporozumień, a pojawia się uczucie miłości i akceptacji.

Jakie wartości są dla Was najważniejsze? Co sprawia, że macie wspólny kierunek w życiu?

Wspólny system wartości stał się mocą naszego małżeństwa, na którym się opieramy i który zmienia nasze życie na lepsze. Bardzo pomaga zwłaszcza w trudnych momentach. Na pierwszym miejscu jest Bóg, a na drugim rodzina, czyli współmałżonek i dziecko (jak na razie jedno, ale mamy nadzieję, że w przyszłości kolejne :).

Jak spędzacie wolny czas? Macie wspólne hobby?

Wolny czas spędzamy bardzo różnie. Przeważnie są to spacery, wycieczki w różne miejsca, bo uwielbiamy podróżować, a czasem, gdy zostajemy w domu, są to po prostu wspólne harce i zabawy. Staramy się spędzać dużo czasu razem, choć mamy też przestrzeń zainteresowań, które realizujemy w pojedynkę – ja uwielbiam rozwijać się kulinarnie, podczas, gdy mąż lubi tworzyć ciekawe strony internetowe. W naszym odczuciu ten osobno spędzany czas jest potrzebny i sprawia, że mamy się dodatkowo czym dzielić i czyni nasz związek zdrowym.

Wiem, że stosujecie naturalne planowanie rodziny. Co ono wniosło w Waszą relację?

Naturalne planowanie rodziny sprawia, że bardziej poznajemy siebie i swoje emocje, dotąd nie ujawniane w innych sytuacjach. Czujemy się sobie bliżsi, dojrzalej podchodzimy do kwestii naszej płciowości i seksualności oraz uczymy się panowania nad swoim ciałem. NPR pozwoliło nam też bardziej psychicznie otworzyć się na nowe życie i uświadomić sobie, że to nie my jesteśmy panami i zarządcami życia.

SONY DSC

Czy naturalne planowanie rodziny jest trudne?

Początki stosowania NPR były w naszym przypadku trudne. Wymagały dyscypliny, nauczenia się i wyrobienia w sobie nawyku prowadzenia obserwacji oraz zmiany podejścia do współżycia, zwłaszcza w okresach dłuższej wstrzemięźliwości. Z czasem jednak trudności, które dostrzegaliśmy na początku zanikały. Nasza relacja małżeńska nabrała innego wymiaru i NPR stało się niezbędnym elementem naszego małżeństwa. Jesteśmy dowodem na to, że jeśli się czegoś chce, to naprawdę można pokonać wiele. Trzeba tylko mieć właściwą motywację i wiedzieć po co się to robi.

Co chcielibyście przekazać tym, którzy mają podobny staż?

Naszym zdaniem z małżeństwem jest jak z ogniskiem – trzeba cały czas dokładać do niego opału, by nie zgasło. Każdego dnia powinniśmy podsycać płomień naszej miłości i więzi, pracować nad sobą, nad komunikacją i nad relacją. Czasem to niełatwa, codzienna praca, ALE WARTO!

Justynko dziękuję Ci za to, że byłaś gotowa odpowiedzieć na pytania, niektóre były trudne. Wiele osób skorzysta z Twoich rad i będzie motywować się do pracy w trudnych chwilach. Potrzeba przykładów pięknej, mocnej małżeńskiej miłości! Niech Wasza radość ze wspólnie spędzanych chwil wzrasta z biegiem lat!

 

To kolejny wpis z serii „Recepta na udane małżeństwo”, poprzednie możecie przeczytać tutaj i tutaj.
Jeśli chcielibyście podzielić się Waszym doświadczeniem, tym jak budujecie swoje małżeństwo,  napiszcie ewa@laboratoriumwiezi.pl
Czekam na Wasze propozycje!

Mobile version: Enabled

LOGO_LW_CZARNEPrzypuszczam, że masz dość ciągłego starania się o poprawę relacji?
Być może oczekujesz już tylko tego, by mąż/partner zaangażował się
po prostu w pomoc w obowiązkach domowych, odprowadzaniu dzieci, odrabianiu lekcji i … ? Masz dość ciągłych próśb, powtarzania tego, co trzeba zrobić. Ciągłe odwracanie się głowy Twojego męża w stronę ekranu komputera wyprowadza Cię z równowagi i masz ochotę powiedzieć BASTA. Jesteś zmęczona, zła i czujesz, że przekroczyłaś już granicę swojej wytrzymałości….

Dobrze trafiłaś! Pokażę Ci jak z tego wyjść, żeby poczuć znów radość, pokój serca i cieszyć się życiem. Pomogę Ci dbać relację i pomóc Ci rozwiązywać pojawiające się problemy.
i otrzymaj bezpłatny pakiet korzyści:

Rabat 40 zł na 1h konsultacji online
oraz
Kalendarz miłości – uniwersalne narzędzie
do budowania nawyków. Czytasz, działasz i cieszysz się efektami!
Jest ekscytująco, ciepło i znów widzisz podziw w oczach współmałżonka.

Powered by WordPress Popup


Warning: simplexml_load_string(): Entity: line 1: parser error : Start tag expected, '<' not found in /domains/laboratoriumwiezi.pl/public_html/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 173

Warning: simplexml_load_string(): Not Found <br /><a href="http://www.facebook.com/">Back to Facebook.</a> in /domains/laboratoriumwiezi.pl/public_html/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 173

Warning: simplexml_load_string(): ^ in /domains/laboratoriumwiezi.pl/public_html/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 173

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /domains/laboratoriumwiezi.pl/public_html/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 174