Loading the content... Loading depends on your connection speed!

Masz pytania? Zadzwoń: +48 503 305 561
Koszyk - 0.00 
couponslay

Powakacyjny powrót do rzeczywistości: O harmonii z samą sobą w aspekcie płodności

Podobno podróże kształcą. Kiedy jesteśmy w nowych warunkach, postawione wobec nowych sytuacji, przed niespotykanymi do tej pory wyzwaniami dowiadujemy się o sobie wiele rzeczy. Okazuje się, że mamy granice, które trudno nam przekroczyć. Zauważamy braki, niedoskonałości dotychczasowego sposobu życia, Widzimy, że inni rozwiązuję problemy takie jakie my też mamy, w zupełnie inny sposób. Zaczynamy widzieć sprawy w innym świetle, pod innym kątem. Coś czasem zaczyna doskwierać.

Follow my blog on Bloglovin

Ciekawe, jakie były Twoje wnioski po powrocie z urlopu? Może kształtują się dopiero teraz. Być może nie nazwałaś jeszcze tego, co pojawiło się w Twoim sercu, bo wpadłaś w wir obowiązków, koniecznością ogarnięcia spraw, którymi nie mogłaś się przecież wcześniej zająć.

Wakacje to czas obcowania z naturą. Czas głębszych oddechów, relaksu, odpoczynku i przemyślen. Być może myślałaś o swoim ciele, o jego funkcjonowaniu, o płodności.

„Dlaczego wykluczyłam płodność ze swojej świadomości, ze swojego życia? Dlaczego jej się tak obawiam?”

 

the-eleventh-hour-792291_1280

Pamiętasz jak się pakowałaś?

„Muszę pamiętać o tabletkach!” – myślałaś.

Naprawdę, bez nich nie da się żyć!

Możesz nauczyć się rozumieć swoje, kobiece ciało.
Nie potrzebujesz tabletek, prezerwatyw, wkładek.
Możesz pomóc partnerowi przyjąć Ciebie taką jaką jesteś – raz płodną, a raz niepłodną.

On jest w stanie to pojąć.

Macie wszelkie zasoby, by wymyśleć tysiąc nowych sposobów okazywania miłości, żeby Wasza relacja była jeszcze mocniejsza, głębsza i prawdziwa. To droga do rozwoju Waszej więzi. A seks będzie tym, czy ma być – jednym ze sposobów wyrażania miłości i budowania relacji. Miejscem, gdzie człowiek oddaje drugiemu najbardziej wartościowy dar, siebie samego, ze wszystkim tym, kim jest i co posiada.

Beata Pawlikowska w swojej książce pt. „W dżungli zdrowia” pisze:

„Kilka lat temu ostawiłam wszystkie tabletki.
Wszystkie, także antykoncepcyjne. (…)
Brałam tabletki antykoncepcyjne przez kilkanaście lat. Z krótkimi przerwami. (…)
Chciałam odzyskać wewnętrzną równowagę i pozwolić mojemu organizmowi na to, żeby kierował się swoją mądrością, rytmem i naturą.
Bo takie miałam wewnętrzne przekonanie, że to właśnie jest najlepsze. Bo żaden człowiek nie jest w stanie prześcignąć tego, co wymyśliła natura. I żaden człowiek nie jest w stanie zrozumieć całej złożoności ludzkiego organizmu.
Żaden człowiek. I żaden lekarz.(…)
Obserwuj swój organizm, Naucz się czytać znaki, jakie do Ciebie wysyła.”
Pawlikowska odstawiła tabletki, lekarstwa i zaczęła się zdrowo odżywiać. Przestała czuć się jak „kosmita” w czasie miesiączki, pozbyła się nienawiści do okresu krwawienia, przeszło PMS.

Też byś tak chciała?

Po wakacjach zapisujemy się na nowe kursy, szkolenia, podejmujemy zmiany naszego życia, tak, by mieć więcej satysfakcji, czuć się szczęśliwsi.

Co proponuję?

 • Zapisz się na konsultacje, bo przypuszczam, ze masz sporo pytań. Możesz również napisać maila.
 • Poczytaj o obserwacjach wskaźników płodności. (aaa, bbb, ccc, ddd…)
 • Porozmawiaj o tym ze swoim partnerem.
 • Podejmijcie wspólnie decyzję.
 • Ściągnij pełną kartę obserwacji.
 • Po skończeniu opakowania tabletek, kiedy rozpocznie się krwawienie, zaznacz to na karcie, jako pierwszy dzień, wpisz datę.

Autorem karty obserwacji jest PSNNPR.

I do dzieła! Czyli obserwuj się!

P.S.Nie obawiaj się konsultacji, jeśli ich potrzebujesz, jesteś jedną z ponad setek kobiet, z którymi rozmawiałam na ten temat. Nie denerwuję się, nie krzyczę, nie wiem, co to są głupie pytania, nie będę nic nikomu opowiadać, ani rozgłaszać.

Nie żartuj! Naprawdę myślałaś, że opowiadam?? 🙂

Jakie pytania przychodzą Ci do głowy już teraz?

 • Niezwykle ważny wpis w aspekcie powracania do wszystkiego co naturalne. Jesteśmy coraz bardziej fit i eko, ale zapominamy, że sztuczna regulacja hormonalna płodności, to ogromna interwencja w nasz organizm. Zmiany jakie wywołuje tylko z pozoru są dobre i bezpieczne. Jednak zawsze można powrócić do tego co zdrowe, zajmie to więcej czasu i nie odzyskamy tego co już przepadło, ale i tak warto:)

  • Masz rację Agnieszko. Jesteśmy fit i eko, ale tylko w niektórych dziedzinach… Najwyższy czas rozszerzyć to również na dziedzinę płodności. Naprawdę warto! 🙂

 • Ewo, bardzo pozytywny wpis 🙂
  Fajnie, że pokazujesz, jakie kroki można podjąć, żeby odstawić tabletki.

 • Bardzo wartościowy artykuł. Jesteśmy naturą i żyć zgodnie z naturą to akceptować siebie we wszystkich aspektach, słuchać swojego ciała, duszy, serca i rozumu. Kiedyś jak szalona łykałam pigułki przez 9 lat. Tylko czasami robiłam sobie przerwy. Często nie miałam okresu przez 4-6 miesięcy, bo tak mi było wygodnie. ile spustoszenia zrobiłam tymi lekkomyślnymi działaniami w swoim organizmie. Padła mi całkowicie gospodarka hormonalna, endokrynolog do dziś się zastanawia jak to możliwe, że mam okres, skoro nie posiadam hormonu, który odpowiada za płodność kobiet. Od lat nie stosuję, żadnej sztucznej antykoncepcji. Znam dokładnie swoje ciało, cykl i zgodnie z nim żyjemy i współżyjemy nie okradając się w żaden sposób z przyjemności ani bliskości. Sama po sobie wiem, że warto! Pozdrawiam, Vika

  • Brawo Vika! Tak trzymać! Dziękuję, że masz odwagę dzielić się swoim doświadczeniem. Często kobiety na początku używania pigułek myślą, że w magiczny sposób można zmienić naturalne procesy i żadnych konsekwencji nie będzie. Wydaje się, że jest to rozwiązanie łatwe, samo wpadające w ręce, bezproblemowe i bez negatywnych konsekwencji. Oczywiście wiele negatywnych sygnałów można ignorować przez długi czas. Niestety, potem trzeba za to zapłacić. Warto zatem ostrzegać innych.

 • Moje marzenie odstawić wszystkie tabletki, nie wiem jednak jak inaczej pomóc tarczycy. Co do tabletek anty brałam i odstawiła, choć trochę żałuję, wtedy czułam się najlepiej. Teraz tak czytam kolejny Twój wpis i zaczynam jednak przestawiać się, że warto najpierw zrobić badania jak znajdzie się inteligentnego lekarza zanim człowiek zacznie faszerować się lekami.

  • Badania zawsze warto robić i profilaktycznie i wtedy, gdy czujemy, że coś może być nie w porządku. Leki leczą, choć mają zwykle skutki uboczne. Czasem jednak korzyści przeważają skutki negatywne i taki jest sens połykania tabletek. Jednak pigułki antykoncepcyjne to nie są leki (poza nielicznymi przypadkami, kiedy ich stosowanie rzeczywiście jest uzasadnione). Pigułka jest jak fastfood. Masz złudzenie, że rozwiązujesz jakiś problem, czy zaspokajasz potrzebę (odżywiania), a szkodzisz sobie. I nie tylko sobie, bo to, że jesteś osobą płodną jest darem dla kogoś innego. 🙂

 • Brak nie brać, nie mi o tym decydować. Ale szprycowanie się hormonami nikomu na zdrowie nie wyszło 😉

 • Świat Krupci

  Super wpis. Na pewno przydatny każdej kobiecie i nie tylko. Ostatnio tak wiele osób woli brać leki bez konsultacji lekarza a nie robić badania.Pozdrawiam serdecznie 🙂

  • Zanim zdecydujemy się na leki powinniśmy przede wszystkim zweryfikować swoją dietę. Większość leków prawdopodobnie okaże się niepotrzebna.

 • Zawsze z wakacji wracam pełna motywacji na cały rok

  http://www.kasiauminska.pl

Mobile version: Enabled

laboratorium-wiezi-logo_v1Zapisz się na newsletter

Przypuszczam, że masz dość ciągłego starania się o poprawę relacji?
Być może oczekujesz już tylko tego, by mąż/partner zaangażował się
po prostu w pomoc w obowiązkach domowych, odprowadzaniu dzieci, odrabianiu lekcji i … ? Masz dość ciągłych próśb, powtarzania tego, co trzeba zrobić. Ciągłe odwracanie się głowy Twojego męża w stronę ekranu komputera wyprowadza Cię z równowagi i masz ochotę powiedzieć BASTA. Jesteś zmęczona, zła i czujesz, że przekroczyłaś już granicę swojej wytrzymałości….

Dobrze trafiłaś! Pokażę Ci jak z tego wyjść, żeby poczuć znów radość, pokój serca i cieszyć się życiem. Pomogę Ci dbać relację i pomóc Ci rozwiązywać pojawiające się problemy.
i otrzymaj bezpłatny pakiet korzyści:

Rabat 40 zł na 1h konsultacji online
oraz
Kalendarz miłości – uniwersalne narzędzie
do budowania nawyków. Czytasz, działasz i cieszysz się efektami!
Jest ekscytująco, ciepło i znów widzisz podziw w oczach współmałżonka.

Powered by WordPress Popup


Warning: simplexml_load_string(): Entity: line 1: parser error : Start tag expected, '<' not found in /domains/laboratoriumwiezi.pl/public_html/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 173

Warning: simplexml_load_string(): Not Found <br /><a href="http://www.facebook.com/">Back to Facebook.</a> in /domains/laboratoriumwiezi.pl/public_html/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 173

Warning: simplexml_load_string(): ^ in /domains/laboratoriumwiezi.pl/public_html/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 173

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /domains/laboratoriumwiezi.pl/public_html/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 174