Loading the content... Loading depends on your connection speed!

Masz pytania? Zadzwoń: +48 503 305 561
Koszyk - 0.00 
couponslay

Pomyśl o prezentach!

Zbliżają się święta i czas obdarowania prezentami. W ferworze codziennych obowiązków, jak również wszelkich dodatkowych bliższych i dalszych przygotowań świątecznych nie zawsze mamy wystarczającą ilość czasu i uwagi, która jest potrzebna na to, by pomyśleć jaki prezent wybrać dla współmałżonka, kogoś bliskiego lub dla dziecka. Moja propozycja obejmuje cztery propozycje. Każda z nich jest wartościowa i wnosi coś nowego w relację małżeńską lub rodzinną.

1. Gra małżeńska.

Czasem małżonkom trudno jest usiąść i zacząć rozmawiać, bo mają w sobie opór przed tym, czego się dowiedzą o sobie. Boją się, że usłyszą coś przykrego, co ich zrani. Z drugiej strony mają swoje utarte schematy rozmowy, które nie wnoszą nic nowego. Nie zdając sobie sprawy zaczynają od oskarżeń, a przecież chcieli tylko pewne sprawy wyjaśnić, przerywają sobie nawzajem, pojawiają się silne negatywne emocje.

Gra małżeńska wprowadza nowe zasady rozmowy. Wypowiadać się można tylko wtedy, gdy zasady gry na to pozwolą. Jeśli Ty mówisz, druga strona nie ma możliwości przerwania.
Z góry umawiacie się, jaki będzie temat rozmowy. Każde z Was otrzymuje karty, na których są propozycje nazwania problemu, który Was męczy. Aby złagodzić negatywne odczucia, zasady gry wymagają wypowiedzenia też pozytywnych informacji dotyczących związku i współmałżonka.

Rozmowa jest bardzo konkretna i masz gwarancję, że skończy się dobrze. Ostatnim elementem jest postanowienie, które podejmujecie oboje za obopólną zgodą. To jest Wasz pomysł na poprawę sytuacji i wniosek z rozmowy. Za każdym razem poruszana jest inna sprawa i wypracowujecie nowe rozwiązanie innego problemu. W pewnym sensie gracie i wygrywacie oboje! Ujęcie trudnej rozmowy w formie gry, ustalenie zasad, których trzeba przestrzegać jest gwarancją powodzenia, ale również wprowadza dystans do siebie nawzajem. Gra małżeńska daje też możliwość poflirtowania, jeśli nie robiliście tego od dłuższego czasu :)

2. Książka Gregorego Popcaka pt. „Seks jest święty”.

To książka, której nie ma równych. Zaskakuje nowatorskim podejściem do sfery seksualnej. Jest ona pokazana jako bardzo mocny element miłości małżeńskiej. Ale to, co jest najważniejsze, to pokazanie ogromnej wartości i sensu współżycia.

Seks zostaje dowartościowany jako rzeczywistość, która nie dotyczy tylko ciała, ale również sfery psychicznej i duchowej. Autor omawia problemy życia seksualnego i proponuje drogi wyjścia. Poczytać można i o problemach z erekcją, ale i o wpływie sakramentu na przeżywanie współżycia. Książka "Seks jest święty" daje wiele do myślenia i dostarcza wiele tematów do wspólnych rozmów. Może wreszcie można będzie przełamać tabu, jakim jest temat seksu?

 

3. Komputer cyklu Lady Comp, Pearly lub Cyclotest.

 

To prezent z wyższej półki. Oprócz zasadniczego celu swojego działania wnosi bardzo wiele do relacji. Możesz śledzić działanie swojego organizmu i sprawić, że oboje będziecie go świadomi. Zadaniem tego urządzenia jest poinformowanie, kiedy jego użytkowniczka ma dni płodne, a kiedy niepłodne. Użytkowanie komputera jest bardzo proste i polega na codziennym mierzeniu temperatury. Konieczne jest wpisywanie pierwszego dnia miesiączki.

Za pomocą kolorowych światełek Lady Comp informuje o fazach cyklu. Jego skuteczność jest bardzo wysoka. Gwarantuje jasność podanych wskazań przy zachowaniu dyskrecji i poczucia komfortu. W zależności od modelu możesz mieć dodatkowe informacje dotyczące prawidłowości przemian hormonalnych w Twoim organizmie. Jeśli do tej pory jedyne rozwiązanie, by czuć się bezpiecznie to były nieskuteczne prezerwatywy lub pigułki hormonalne, które mają wiele skutków ubocznych, to warto pomyśleć o Lady Comp. Tańszą wersją, o takiej samej skuteczności jest Pearly. Oba modele mogą być użytkowane nawet do 10 lat. Pearly ma wymienialną u dystrybutora baterię, a Lady Comp można ładować w domu.

Urządzeniem o wiele prostszym i dostępnym praktycznie dla każdego jest Cyclotest. To komputer innego producenta, który działa w podobny sposób jak Lady Comp i Pearly, choć jego żywotność to 2-3 lata. W tym czasie można zapoznać się ze sposobem działania komputera cyklu i przekonać o jego użyteczności. Posiada wymienialny akumulator.

4. Pytaki – gra rodzinna.

Zasady tej gry są bardzo proste. Wyciąga się żetony i odczytuje zadanie do wykonania. Może to być coś prostego – np. podskocz lub odpowiedz na pytanie. Do gry zapraszamy wszystkich członków rodziny i rzeczywiście każdy, bez względu na wiek dobrze się bawi. 

Gra jest odpowiednia dla dzieci już od 4 lat. Pytania są bardzo ciekawe i umożliwiają porozmawianie ze sobą o takich sprawach, jakie być może nie były poruszane w rodzinie np. „Czy wiesz jak poznali się dziadkowie?”. Zadania skonstruowane są tak, by zacieśniały się więzi rodzinne i by członkowie rozumieli się jeszcze lepiej. Czasem problemem jest pora po niedzielnym obiedzie, bo trudno zorganizować czas w ten sposób, by wszyscy byli zainteresowani tym, co się dzieje. Pytaki to świetne rozwiązanie nie tylko na niedzielę, ale również na czas świąteczny

Wszystkie powyższe propozycje są wartościowe pod względem zarówno treści, które w noszą, jak również użyteczności, jeśli chodzi o komputery, czy gry. Jeśli masz pytania, skontaktuj się ze mną mailowo ewa@laboratoriumwiezi.pl lub telefonicznie 503 305 561.

A może masz jeszcze inne wartościowe propozycje prezentów, nie tylko na święta?

Mobile version: Enabled

LOGO_LW_CZARNEPrzypuszczam, że masz dość ciągłego starania się o poprawę relacji?
Być może oczekujesz już tylko tego, by mąż/partner zaangażował się
po prostu w pomoc w obowiązkach domowych, odprowadzaniu dzieci, odrabianiu lekcji i … ? Masz dość ciągłych próśb, powtarzania tego, co trzeba zrobić. Ciągłe odwracanie się głowy Twojego męża w stronę ekranu komputera wyprowadza Cię z równowagi i masz ochotę powiedzieć BASTA. Jesteś zmęczona, zła i czujesz, że przekroczyłaś już granicę swojej wytrzymałości….

Dobrze trafiłaś! Pokażę Ci jak z tego wyjść, żeby poczuć znów radość, pokój serca i cieszyć się życiem. Pomogę Ci dbać relację i pomóc Ci rozwiązywać pojawiające się problemy.
i otrzymaj bezpłatny pakiet korzyści:

Rabat 40 zł na 1h konsultacji online
oraz
Kalendarz miłości – uniwersalne narzędzie
do budowania nawyków. Czytasz, działasz i cieszysz się efektami!
Jest ekscytująco, ciepło i znów widzisz podziw w oczach współmałżonka.

Powered by WordPress Popup


Warning: simplexml_load_string(): Entity: line 1: parser error : Start tag expected, '<' not found in /domains/laboratoriumwiezi.pl/public_html/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 173

Warning: simplexml_load_string(): Not Found <br /><a href="http://www.facebook.com/">Back to Facebook.</a> in /domains/laboratoriumwiezi.pl/public_html/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 173

Warning: simplexml_load_string(): ^ in /domains/laboratoriumwiezi.pl/public_html/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 173

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /domains/laboratoriumwiezi.pl/public_html/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 174