Loading the content... Loading depends on your connection speed!

Masz pytania? Zadzwoń: +48 503 305 561
Koszyk - 0.00 
couponslay

„Dzięki npr nasza bliskość nabrała głębszego wymiaru” – wywiad

Rozmawiam ze szczególnym małżeństwem. Moi goście to Patrycja i Daniel.  Są małżeństwem od 2 lat, mają siedmiomiesięcznego synka. Mówią, że to jest ich drugie dziecko, pierwsze stracili w wyniku poronienia. Należą od wielu lat do katolickiej wspólnoty Syjon, która mieści się na Stegnach w parafii NMP Matki Miłosierdzia.

Czy wspólnota Syjon to jakieś szczególne miejsce?

Dla nas tak, ponieważ w niej się poznaliśmy. Razem z naszymi przyjaciółmi spotykamy się tam raz w tygodniu na wspólną modlitwę oraz czytanie słowa Bożego. Spędzamy w niej sporo czasu, ponieważ dodatkowo pomagamy naszemu księdzu w przygotowaniu młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania, a także organizujemy dla niej różne aktywności.

Odkąd jesteście razem?

Zaręczyliśmy się 27 czerwca 2011 r, a pobraliśmy 29 czerwca 2013 r. Wcześniej nie chodziliśmy ze sobą. To pierwsze zdjęcie to pamiątka pierwszego naszego spotkania 🙂

Jak podjęliście decyzję, że chcecie być małżeństwem?

Po długiej osobistej modlitwie postanowiliśmy się spotkać i porozmawiać. Stwierdziliśmy, jednogłośnie, że chcemy spędzić ze sobą resztę życia oraz że może nam się to udać jedynie  z Bożą pomocą. 🙂

rodzinka w komplecie

Siedem miesięcy temu urodziło się Wasze dziecko. Co ono wniosło do Waszego małżeństwa? Jak wzrosła Wasza miłość dzięki niemu? Co się zmieniło?

Jesteśmy bardziej wrażliwi na swoje potrzeby, służymy sobie nawzajem, mamy wiele radości przy Dawidku. Czujemy, że to taka „kropka nad i”, ale i wielka odpowiedzialność. Widzimy także, że dziecko może obnażyć nasze słabości, o których nawet nie podejrzewalibyśmy, że je mamy. Jedno dziecko już jest w Niebie (straciliśmy je, zanim się urodziło) i to też było trudne, ale spajające dla naszego małżeństwa. Teraz służymy innym, wspieramy. Jedną z trudnych rzeczy jest to, że już nie działamy tak wiele razem, większość robi Daniel. Mimo tego szukamy twórczych sposobów na spędzanie czasu razem i wspólne służenie. Czujemy się jeszcze bardziej w sobie zakochani, niż w narzeczeństwie.

Często zdarzają się konflikty między Wami? Jak one przebiegają?

Bardzo rzadko. Chociaż emocje niejednokrotnie „buzują” w nas, zdajemy sobie z tego sprawę. Ja należę do wybuchowych osób i szybko się we mnie gotuje, ale i szybko przechodzi. Daniel jest bardzo opanowany i spokojny, ale też ma jakieś granice. Szanujemy siebie nawzajem i nasze emocje, ale patrzymy też na siebie z troską. Myślę, że dzięki temu unikamy większości niepotrzebnych sporów. Dużo rozmawiamy, wyjaśniamy sobie nasze emocje, intencje, słowa i przepraszamy.

Jakie wartości są dla Was najważniejsze? Co sprawia, że macie wspólny kierunek w życiu?

Kierunek naszemu życiu, rodzinie i małżeństwu nadaje Bóg. Wspólnie działamy we wspólnocie oraz wśród młodzieży. On jest fundamentem, który spaja i daje solidne podstawy. Jest tak dlatego, że oboje z mężem na pewnym etapie naszego życia doświadczyliśmy realnej obecności Boga i Jego działania w naszym życiu. Od tamtego czasu każdy z nas polega przede wszystkim na Nim.

Tata w akcji

Wiem, że stosujecie naturalne planowanie rodziny. Co ono wniosło w Waszą relację?

Jesteśmy spontaniczni. Nie boimy się współżycia. Wyczekujemy razem chwil, kiedy możemy być blisko. Niesamowitym czasem były starania się o Dzidziusia. Dzięki npr nasza bliskość nabrała głębszego wymiaru. Jesteśmy bardziej świadomi, że mamy moc dać życie i tego jak wielka to jest odpowiedzialność.

Czy naturalne planowanie rodziny jest trudne?

Kiedy żyje się zgodnie z rytmem, to wchodzi to w krew i jest bardzo naturalne. Nawet mąż angażuje się, kiedy może, np. podając termometr.

Co było taką najbardziej wzruszającą chwilą w Waszym małżeństwie?

Dla mnie ślub, nasz pierwszy raz oraz wspólny poród.

Co chcielibyście przekazać tym, którzy mają podobny staż, albo nieco mniejszy?

Najważniejsza jest wspólna modlitwa. To spaja małżeństwo. Nie można się długo gniewać czy oddalać od siebie, modląc się codziennie razem. Małżeństwo to coś wyjątkowego, w czym można codziennie odkrywać coś zarezerwowanego wyłącznie dla kochających się męża i żony. To wspaniałe miejsce na budowanie rodziny i zapewnienie dzieciom bezpiecznej przestrzeni.

Cieszę się, że Wasza miłość się rozwija, odkrywacie nieustannie nowe wartości małżeńskiej miłości. Niech tak dzieje się zawsze! Idziecie inną drogą niż wiele małżeństw, ale doświadczacie szczególnego dobra, które jest Waszym udziałem. Trwajcie w tym! Niech Wasza radość i szczęście wzrasta z biegiem lat!

Co odkrywasz dzięki Patrycji i Danielowi? Możesz się o tym napisać w komentarzu?

Jaki jest Twój pomysł, czy recepta na małżeństwo? Podzielisz się z nami?

  • Justyna K.

    Wspaniała historia i wspaniałe małżeństwo – choć młode to z całą pewnością może być przykładem dla innych. Z ogromną przyjemnością czyta się historię ludzi, którzy kierują się podobnymi wzorcami do tych w moim małżeństwie. Życzę Patrycji i Danielowi dalszego odkrywania głębii małżeńskiego życia 🙂

Mobile version: Enabled

LOGO_LW_CZARNEPrzypuszczam, że masz dość ciągłego starania się o poprawę relacji?
Być może oczekujesz już tylko tego, by mąż/partner zaangażował się
po prostu w pomoc w obowiązkach domowych, odprowadzaniu dzieci, odrabianiu lekcji i … ? Masz dość ciągłych próśb, powtarzania tego, co trzeba zrobić. Ciągłe odwracanie się głowy Twojego męża w stronę ekranu komputera wyprowadza Cię z równowagi i masz ochotę powiedzieć BASTA. Jesteś zmęczona, zła i czujesz, że przekroczyłaś już granicę swojej wytrzymałości….

Dobrze trafiłaś! Pokażę Ci jak z tego wyjść, żeby poczuć znów radość, pokój serca i cieszyć się życiem. Pomogę Ci dbać relację i pomóc Ci rozwiązywać pojawiające się problemy.
i otrzymaj bezpłatny pakiet korzyści:

Rabat 40 zł na 1h konsultacji online
oraz
Kalendarz miłości – uniwersalne narzędzie
do budowania nawyków. Czytasz, działasz i cieszysz się efektami!
Jest ekscytująco, ciepło i znów widzisz podziw w oczach współmałżonka.

Powered by WordPress Popup


Warning: simplexml_load_string(): Entity: line 1: parser error : Start tag expected, '<' not found in /domains/laboratoriumwiezi.pl/public_html/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 173

Warning: simplexml_load_string(): Not Found <br /><a href="http://www.facebook.com/">Back to Facebook.</a> in /domains/laboratoriumwiezi.pl/public_html/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 173

Warning: simplexml_load_string(): ^ in /domains/laboratoriumwiezi.pl/public_html/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 173

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /domains/laboratoriumwiezi.pl/public_html/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 174