Loading the content... Loading depends on your connection speed!

Masz pytania? Zadzwoń: +48 503 305 561
Koszyk - 0.00 
couponslay

Dlaczego jestem dumna z tego, że stosuję npr?

Sprzeciwiam się ogólnoświatowemu trendowi – „Musisz się zabezpieczyć”, „Łykaj tabletki”, „Używaj prezerwatywy”, „Załóż wkładkę”.  Wiele kobiet temu ulega, bo nie mają wsparcia, brakuje im wiedzy i czują się bezradne w tym aspekcie. Pisałam o tym tutaj. Oczywiście daleko mi od niefrasobliwości, czy nieodpowiedzialności. Nic z tych rzeczy.


Sprzeciw wymaga wobec ogólnie przyjętego trendu wymaga odwagi, poświęcenia czasu, przyswojenia wiedzy. Tak, jestem uparta. A może wytrwała?

Tak, mogę działać wbrew obiegowym, uproszczonym lub bezmyślnym opiniom.

Potrafię szukać informacji, choć te ponad dwadzieścia lat temu, naprawdę nie było o nie łatwo. Dzięki metodom rozpoznawania płodności (w szczególności naturalnemu planowaniu rodziny)  uniknęłam wielu problemów, nie biorę żadnych leków, nasza relacja małżeńska kwitnie. To była inwestycja, która się opłaca i kupony pewnie będę odcinać do końca życia.

Biorę odpowiedzialność za moją płodność.

Potrafię ją (nie wiem jak to nazwać) używać, gospodarować nią… Kierować! Mogę ukierunkować swoją płodność. Nie jest ona dla mnie zagrożeniem, ale darem. Poznałam ją, jestem w kontakcie, trzymam rękę na pulsie.

Moja płodność jest częścią (bardzo ważną) naszej relacji. To dziedzina zintegrowana z naszą miłością, w pełni akceptowania i dowartościowana. Czuję się przyjęta jako kobieta. Jestem kochana miłością prawdziwą.

couple-915987_1920

Dbam o swoje zdrowie!

Tak wiele kobiet stosuje różne diety, stara się zdrowo jeść, ćwiczy, żeby zadbać o kondycję i /lub o figurę, a zapomina o tym, że czynnikiem, który jednoznacznie negatywnie oddziałuje na organizm to tabletki antykoncepcyjne.  One zaburzają pracę organizmu, przestawiają hormony na inne tory, niszczą płodność. Objawem zdrowia jest… płodność, a nie jej brak! Jak językiem mówi Twoje ciało o płodności? – tutaj. 30 powodów dlaczego warto wiedzieć jak funkcjonuje Twoje ciało? – tutaj.

Mam silną wolę, która porządkuje moje „chce mi się”. Nie tylko ja ją mam, ale również mój mąż.

Pojawiają się w nas różne emocje, niezależne od nas. Mamy czasem różne pragnienia, które niekoniecznie są w danym momencie spójne z naszymi decyzjami.

man-963182_1280

Jesteśmy w stanie przyjrzeć się im, nazwać je, porozmawiać i działać niezależnie od nich, za to spójnie z naszymi wartościami i wcześniej wyznaczonymi celami.

Szczęśliwe małżeństwo, a stan Twojego zdrowia – tutaj.

Staranie się o poczęcie, kiedy już zdecydowaliśmy, że takie mamy plany, trwało bardzo krótko. Kiedy lekarz powiedział mi, że teraz już nie będziemy robić więcej badań i mam przyjść kiedy już będę w ciąży, to zapytałam, czy za niecałe trzy tygodnie to jest dobry termin na wizytę. Nie mógł zrozumieć, że wiem, kiedy będzie owulacja i że przewiduję sukces naszych starań w najbliższych dniach. Nie wiedział, o czym mówię. W końcu zrozumiał, ale nie traktował tego poważnie. Termin wizyty zaakceptował. Kiedy przyszłam, tak jak się umówiliśmy, nie potrafił niestety, ze swojej strony, jako lekarz, nic powiedzieć na temat naszej maleńkiej córci, bo właściwie usg nie bardzo ją wtedy widziało. Dostałam leki na zapas, żeby podwyższyć progesteron.

Wiem więcej na temat obserwacji niż większość lekarzy ginekologów.

Jest mi wstyd z powodu niewiedzy lekarza, który mówi, że być może obserwacje są skuteczne, bo nie ma owulacji. Kiedy mówię o skoku temperatury, który ją potwierdza, to nie potrafi tego skomentować czy wejść w dyskusję. Po prostu nic sensownego nie potrafi na ten temat powiedzieć.

Czy ta wiedza jest zastrzeżona? Oczywiście, że nie. Chętnie się nią dzielę. Ty też możesz robić obserwacje i interpretować je, jeśli jeszcze tego nie robiłaś. Tutaj jest możliwość konsultacji. Ale, co ja mówię? Pewnie robisz już obserwacje!

Jak się zmieniło Twoje postrzeganie własnego ciała i Waszej relacji małżeńskiej? Napisz koniecznie!

  • Juz po raz kolejny komentuję Twój wpis i powtórzę to drugi raz- najlepszą rzeczą jaką zrobiłam to odstawienie po 9 latach pigułek. Nic tak nie spustoszyło mojego organizmu jak one. Teraz od lat nie stosuję żadnej antykoncepcji, bo znam swoje ciało jak nikt inny na świecie i wiem dokładnie kiedy mam płodne dni i ile one trwają 🙂 Zyskałam ja, zyskał mój związek <3 Pozdrawiam i gratuluję zdrowej relacji z samą sobą 🙂 Vika

  • Hormonom mówię NIE! Zdecydowanie. Temat NPR mnie zaciekawił, będę go zgłębiać. 🙂

  • SzczytGlupoty Tępić To

    Ja też dołączyłam do entuzjastek NPR. Jestem z tego niesamowicie szczęśliwa i bardzo dumna, że jednak podjęłam decyzję, by iść pod prąd obecnych trendów.

  • Justyna K.

    Ja też dołączyłam do entuzjastek NPR. Jestem z tego niesamowicie szczęśliwa i bardzo dumna, że jednak podjęłam decyzję, by iść pod prąd obecnych trendów. Naprawdę warto uczyć się siebie, to inwestycja w dobro własnego ciała, ale i w dobro małżeństwa.

Mobile version: Enabled

laboratorium-wiezi-logo_v1Zapisz się na newsletter

Przypuszczam, że masz dość ciągłego starania się o poprawę relacji?
Być może oczekujesz już tylko tego, by mąż/partner zaangażował się
po prostu w pomoc w obowiązkach domowych, odprowadzaniu dzieci, odrabianiu lekcji i … ? Masz dość ciągłych próśb, powtarzania tego, co trzeba zrobić. Ciągłe odwracanie się głowy Twojego męża w stronę ekranu komputera wyprowadza Cię z równowagi i masz ochotę powiedzieć BASTA. Jesteś zmęczona, zła i czujesz, że przekroczyłaś już granicę swojej wytrzymałości….

Dobrze trafiłaś! Pokażę Ci jak z tego wyjść, żeby poczuć znów radość, pokój serca i cieszyć się życiem. Pomogę Ci dbać relację i pomóc Ci rozwiązywać pojawiające się problemy.
i otrzymaj bezpłatny pakiet korzyści:

Rabat 40 zł na 1h konsultacji online
oraz
Kalendarz miłości – uniwersalne narzędzie
do budowania nawyków. Czytasz, działasz i cieszysz się efektami!
Jest ekscytująco, ciepło i znów widzisz podziw w oczach współmałżonka.

Powered by WordPress Popup


Warning: simplexml_load_string(): Entity: line 1: parser error : Start tag expected, '<' not found in /domains/laboratoriumwiezi.pl/public_html/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 173

Warning: simplexml_load_string(): Not Found <br /><a href="http://www.facebook.com/">Back to Facebook.</a> in /domains/laboratoriumwiezi.pl/public_html/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 173

Warning: simplexml_load_string(): ^ in /domains/laboratoriumwiezi.pl/public_html/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 173

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /domains/laboratoriumwiezi.pl/public_html/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 174