Loading the content... Loading depends on your connection speed!

Masz pytania? Zadzwoń: +48 503 305 561
Koszyk - 0.00 
couponslay

10 pozaseksualnych elementów budujących podstawy dobrego seksu

Wiele osób chciałoby doświadczać gorącej namiętności, ale bez włożenia wysiłku w budowanie relacji. Inni budują relację, był udany seks, ale coś się stało (nie wiedzą co) i chemia zniknęła. Nie pomagają doraźne rozwiązania? Warto popatrzeć głębiej, wniknąć w kondycję związku i poprawić co nieco.

Poniżej znajdziesz rady, które pomogą Ci w tym, aby namiętność nie wygasła, a jeśli to się już stało, pokażą Ci obszary pracy, które wzmocnią fundamenty Waszej miłości. Poczucie zrozumienia, współpracy i wzrost pozytywnych uczuć to baza udanego współżycia na najwyższym poziomie. O poziomach możesz przeczytać TUTAJ.

  1. Róbcie wiele rzeczy wspólnie.

Wspólnie spędzany czas powoduje, że macie wiele okazji do tego, żeby jeszcze lepiej się poznać, dać sobie wiele okazji do czułych spojrzeń, uprzejmych słów, ciepłych uśmiechów, wyrazów wzajemnej troski. Wspólne działanie da Wam okazję do doświadczenia współpracy, dzięki której wzmocnicie wzajemny podziw, zaufanie i poczucie jedności. Planuj pracę tak, by można było, choć częściowo, wykonać ją wspólnie. Pamiętaj, że to okazja do budowania relacji, a nie do krytyki i wyrażania wzajemnych pretensji.

  1. Wzmacniajcie pozytywne uczucia.

Myśl często o tym jak wiele zawdzięczasz współmałżonkowi. Staraj się, aby powiedzieć mu o tym, w czym jest dobry, dlaczego go podziwiasz i jak bardzo go potrzebujesz. Z jednej strony będzie to wyraz miłości z Twojej strony, a jednocześnie Twoje myśli będą krążyć wokół pozytywnych informacji. Dzięki temu będziesz miała dobry nastrój, co przełoży się m.in. na wzrost ochoty na współżycie.

sea-beach-holiday-vacation

  1. Umawiajcie się na randki.

Warto poświęcić czas na zaplanowanie takich wspólnych chwil, czy wyjść, które pomogą Wam oderwać się od codziennych spraw, zajęć, obowiązków i zmartwień. Potrzebujecie tego oboje. Połączenie skutków relaksu i wspomnień przyjemnych chwil spędzonych z ukochaną osobą daje poczucie szczęścia i szczególną świadomość więzi, która nastraja bardzo, bardzo pozytywnie do współmałżonka/partnera.

  1. Dobrze jest, kiedy mąż bierze pod uwagę zdanie żony i ulega mu. Pisałam o tym TUTAJ

Kiedy żona usłyszy uwagi ze strony współmałżonka, który sygnalizuje, że poczuł się urażony, czy dotknięty, ona stara się załagodzić sprawę. Zwykle bierze sobie do serca te uwagi i modyfikuje swoje zachowanie. Natomiast kiedy mąż poczuje dezaprobatę ze strony żony, niestety często zamyka się w sobie, co powoduje dystans i pogłębia problem. Jest to zachowanie, które negatywnie wpływa na związek. Jeśli chcesz, aby Twój związek rozwijał się i dawał Ci coraz więcej satysfakcji, reaguj na wypowiedzi żony/partnerki. Wysiłek, który włożysz w modyfikację swojego postępowania zwróci Ci się wielokrotnie w postaci oddanej, kochającej żony, patrzącej z podziwem na swojego ukochanego.

  1. Rozwiązujcie problemy, kiedy są małe.

Nie pozwól, aby sprawy, które niszczą Waszą jedność, były pozostawiane same sobie. Ci, którzy wiele oczekują od związku, pracują nad nim, żyją w bardziej udanych relacjach, niż inni. Bądź gotowa/y podjąć trudne rozmowy. Przygotowuj się do każdej zastanawiając się, co jest rzeczywistym problemem, a gdzie po prostu odzywają się negatywne emocje. Nazywaj to co czujesz i bądź gotowa/y do słuchania, rozumienia i podjęcia ewentualnego kompromisu.

kaboompics.com_Woman talking on a mobile phone while driving car

  1. Niech rozmowa wspierająca będzie codziennym elementem dnia.

Potrzebujesz wsparcia ze strony współmałżonka/partnera, aby jeszcze lepiej radzić sobie z obowiązkami i pracą, podobnie jak i on/ona. Przeznaczajcie czas na to, by wysłuchać siebie nawzajem i udzielić sobie aprobaty i zrozumienia. Rozwinę ten temat w jednym z następnych postów.

  1. Uczcie się relaksować.

Okazji do tego, aby się spiąć, zmartwić i bać jest dużo. Antidotum na to jest pozytywne myślenie, rozumienie innych ludzi i dystans do problemów.  Pomaga dobry film, książka, ćwiczenia fizyczne oraz zajmowanie się swoim hobby.  Szczególnym sposobem jest trening relaksacyjny Jacobsona stosowany we wszelkich możliwych odmianach. Jego istotą jest świadoma nauka redukowania napięć w mięśniach, co powoduje głęboki relaks. Metoda nie jest oczywista, ale po etapie wdrożenia się w nią daje bardzo dobre efekty.

  1. Pielęgnujcie rytuały.

Zwyczaj czułego żegnania się przy wychodzeniu z domu, ciepłe powitania, wspólne kładzenie się spać, zwyczaj celebrowania jednego z posiłków, wspólna pasja, czy wysiłek fizyczny, do którego razem się zachęcacie, to elementy, które budują świadomość, że żyjecie razem i tworzycie jedność. Tych elementów nie może zabraknąć i powinno być ich wiele.

pexels-photo-51305

  1. Realizujcie wspólne cele.

Poczucie jedności realizuje się poprzez dążenie do wspólnego celu. Jeśli nigdy nie rozmawialiście na ten temat, to warto taką kwestię podjąć. Być może musi się odbyć seria rozmów, bo temat jest bardzo ważny i głęboki. Dokąd razem chcecie dojść? Co jest sensem i sednem Waszego wspólnego życia? Wszystko inne powinno być temu podporządkowane.

  1. Postawcie na przyjaźń.

Bardzo ważne jest budowanie pozytywnych uczuć, ale nie zawsze jesteśmy w stanie wpłynąć na to, co dzieje się w naszych emocjach. Jeśli uczucie zakochania słabnie, postaw na przyjaźń. Do tego nie trzeba chemii. Wystarczy pozytywne nastawienie do drugiej osoby – troska, odpowiedzialność, lojalność. To są fundamenty małżeństwa i podstawa do tego, by pozytywne uczucia, również w aspekcie seksualności, mogły wybuchnąć na nowo. To sposób na przetrzymanie okresów, kiedy namiętność słabnie, a przecież nie da się, by temperatura uczuć była gorąca, bo spłonęlibyśmy od żaru J Taki okres to właśnie okazja do wzmocnienia fundamentów związku, czyli właśnie przyjaźni.

 

Seks opiera się na dobrej kondycji związku. Jest wyrazem tego, co dzieje się między Wami. Jeśli chcesz, by udany seks nie był czymś okazjonalnym, ale był oczywistym elementem Waszego małżeństwa, otrzymałaś/eś 10 wskazówek na to, jak ten cel osiągniesz. Jeśli potrzebujesz rozmowy, jestem do Twojej dyspozycji . Umów się na rozmowę.

W jaki sposób można uzupełnić jeszcze tę listę? Napisz proszę w komentarzu.

Mobile version: Enabled

laboratorium-wiezi-logo_v1Zapisz się na newsletter

Przypuszczam, że masz dość ciągłego starania się o poprawę relacji?
Być może oczekujesz już tylko tego, by mąż/partner zaangażował się
po prostu w pomoc w obowiązkach domowych, odprowadzaniu dzieci, odrabianiu lekcji i … ? Masz dość ciągłych próśb, powtarzania tego, co trzeba zrobić. Ciągłe odwracanie się głowy Twojego męża w stronę ekranu komputera wyprowadza Cię z równowagi i masz ochotę powiedzieć BASTA. Jesteś zmęczona, zła i czujesz, że przekroczyłaś już granicę swojej wytrzymałości….

Dobrze trafiłaś! Pokażę Ci jak z tego wyjść, żeby poczuć znów radość, pokój serca i cieszyć się życiem. Pomogę Ci dbać relację i pomóc Ci rozwiązywać pojawiające się problemy.
i otrzymaj bezpłatny pakiet korzyści:

Rabat 40 zł na 1h konsultacji online
oraz
Kalendarz miłości – uniwersalne narzędzie
do budowania nawyków. Czytasz, działasz i cieszysz się efektami!
Jest ekscytująco, ciepło i znów widzisz podziw w oczach współmałżonka.

Powered by WordPress Popup


Warning: simplexml_load_string(): Entity: line 1: parser error : Start tag expected, '<' not found in /domains/laboratoriumwiezi.pl/public_html/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 173

Warning: simplexml_load_string(): Not Found <br /><a href="http://www.facebook.com/">Back to Facebook.</a> in /domains/laboratoriumwiezi.pl/public_html/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 173

Warning: simplexml_load_string(): ^ in /domains/laboratoriumwiezi.pl/public_html/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 173

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /domains/laboratoriumwiezi.pl/public_html/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 174